כל מה שרציתם לדעת על ריפלוקס

לא מעט אנשים סובלים מריפלוקס וזוהי תופעה שיכולה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים של האדם. אם אתם סובלים לאחרונה מצרבות חוזרות, טעם מר בפה, בחילות, גיהוקים ועוד, יתכן מאוד שאתם סובלים מריפלוקס וכדאי לגשת לאבחן את הבעיה כמה שיותר מהר, על מנת לקבל טיפול מתאים ולחיות את חייכם בצורה נעימה יותר

Depositphotos 10147206 L 2015

מהו ריפלוקס?

ריפלוקס זו הפרעה שבה תוכן הקיבה שמכילה חומצות ושאריות מזון, חוזר אל הוושט. תופעה זאת גורמת לתסמיני עיכול שונים. כאשר מדובר על ריפלוקס תסמינים, מדובר על: צרבת באזור בית החזה והגרון, דלקת, שיעול, כאבי אוזניים, צרידות, טעם מר בפה, בחילות, גיהוקים, נפיחות וכאב בבטן העליונה ועוד. תסמינים אלו עלולים להיות חמורים יותר לאחר אוכל. בטווח הרחוק יותר, אם לא מטפלים בריפלוקס יכול להיגרם מצב של הצרות הוושט, הופעת כיבים עד שינויים טרום סרטניים. ניתן למצוא מגוון גורמים לריפלוקס, כאשר הנפוצים שבהם הם: בעיה בסוגר העליון של הקיבה, בקע סרעפתי, חומציות יתר ולא פעם גם הריון והקאות והשמנת יתר, עלולים לגרום לריפלוקס.

סימפטומים נוספים לריפלוקס

אדם שסובל מריפלוקס יחווה מעבר לתסמינים שהוזכרו לעיל גם ירידה באיכות החיים, מתח וקושי סביב פעולות יומיומיות כגון: אכילה, שכיבה לצורך מנוחה, יציאה מהבית ועוד, זאת בשל החשש שלו מהסימפטומים שעלולים להופיע. ישנם אנשים שנמנעים מארוחות מלאות שכן, ידוע כי התסמינים מופיעים לא פעם לאחר ארוחה. ניתן לומר כי לא פעם חייו של אדם שסובל מריפלוקס עלולים להשתבש והוא נמנע מלעשות את כל מה שהוא רוצה או צריך לעשות ועל כן, חשוב לטפל כמה שיותר מהר בתופעה.

כיצד ניתן לטפל בריפלוקס?

כיום, הטיפול המערבי בריפלוקס יתבסס על תרופות שהמטרה שלהן היא להוריד ולעכב את ייצור החומציות של הקיבה ולהפחית את הצרבת. התרופות המקובלות כיום לטיפול במחלה הן תרופות מסוג: זנטק, דנידקס, נקסיום, לנטון, אומפרדקס ועוד. לתרופות הללו אין כמעט תופעות לוואי ולא מעט אנשים משתמשים בהם כיום להקלה על תסמיני ריפלוקס. תרופות נוספות נוגדות חמצון הן: מאלוקס וטאמס הרלוונטיות יותר למקרים הקלים של הריפלוקס. את התרופות הללו ניתן לרכוש ללא מרשם רופא.

ישנם לא מעט מטופלים אשר התרופות הללו לא מקילות על התסמינים שלהם והן עדיין סובלים מהם באופן מלא או חלקי. לכן, כדאי מאוד לחפש אלטרנטיבות נוספות לטיפול במחלה.

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בריפלוקס

אם התרופות לריפלוקס לא מסייעות לכם כלל או מסייעות לכם באופן חלקי, כדאי שתדעו שכיום ניתן למצוא טיפולים אלטרנטיביים שונים שיכולים להקל רבות על תסמיני הריפלוקס, כך לדוגמא: דיקור סיני אשר עובד על חיזוק ואיזון מערכות בגוף ומביא הקלה לצרבת יכול להיות יעיל מאוד, שימוש בצמחי מרפא סינים בעלי השפעה נוגדת חומצה ואנטי דלקתית, עם דגש על שינוי תזונה וכן הקפדה על איזון ושמירה על אורח חיים אישי המתאים לכל מטופל.