שרון בנשימול - צלם כי צילום אמיתי מתחיל בקשר אנושי

בשיחה עם צלם האירועים המבוקש של "צילום היוצרים" שרון בנשימול, נחשפים הסודות: הגישה המיוחדת שלו לתחום, הקשר עם הלקוחות והמקצוענות הבלתי מתפשרת - כל אלה יחד מסבירים את ההצלחה ואת הביקורות המהללות ברשתות

001 Optimized

עם ביקורות של 5 מתוך 5 ברשתות, והפידבקים הכי מפרגנים שאפשר לחלום עליהם - תפסנו את צלם האירועים המבוקש של 'צילום היוצרים', לשיחה צפופה כדי לנסות להבין מה הסיפור שלו.

"צילום מלווה אותי מאז שאני זוכר את עצמי". הוא אומר. "לפני 15 שנה החלטתי לקחת כמה צעדים קדימה את מה שאני הכי אוהב לעשות ולהקים את העסק – 'צילום היוצרים' כי מבחינתי כל אירוע וכל תמונה הם יצירה בפני עצמה". מאז צילמתי באינספור חתונות ואירועים אחרים.

לקוחות חוזרים

מסתבר שמי שלקח את שרון כצלם, כבר לא ייקח אף צלם אחר. וכך גם כל המשפחה. המורחבת. כך קורה ששרון מלווה משפחות כצלם במשך כמה שנים טובות, על פני מספר רב של אירועים. "אחרי שצילמתי בחתונה של אחת האחיות, גם האחיות והאחים האחרים מתקשרים כשהם מתחתנים. קובעים איתי תאריכים חודשים ארוכים מראש כדי לתפוס את התאריך ביומן שלי. יש משפחות שצילמתי בשלוש או ארבע חתונות. אחר כך מזמינים אותי גם לבריתות של הילדים". 'נשמע כמעט כמו חלק מהמשפחה', אנחנו אומרים, ושרון מוסיף "זה ממש כך, בסוף גם המלוות של הכלה מתקשרות ואני מצלם גם אצלן. אבל בלי קשר לכמה אחים ואחיות של המשפחה כבר צילמתי, בכל חתונה יש חתן אחד וכלה אחת ורק הם - הם המלך והמלכה של אותו ערב ומקבלים את כל תשומת הלב".

מקצוענות שרואים בתמונות

שרון למד במוסדות לצילום הנחשבים בארץ (צילום, עריכת וידאו, תאורה ועוד).
הוא מספר שעם הניסיון שלו, כמעט את כל אולמות האירועים הוא כבר מכיר היטב "ואם האירוע נערך בבית, או בטבע, אני מגיע מראש למקום. בודק. מסתכל. חושב על התאורה בשקיעה, מתכנן זוויות צילום שמשלבות את הייחודיות של המקום…אלה דברים שצלם מקצועי חושב עליהם מראש. אחר כך באירוע הדברים יכולים להשתנות ואני מתאים את עצמי למה שקורה בשטח. חשובה לי ההקפדה על ציוד הצילום שחייב להיות חדשני, איכותי ומתקדם . התוצאה הסופית היא שילוב של ההכנות והתכנון מראש, עם הציוד הצוות והניסיון שמאפשרים לי להגיב בצורה מהירה למה שקורה באירוע עצמו".

004 Optimized
צילום: שרון בנשימול

יחס אישי וחם מהאינטראקציה הראשונה ועד לשביעות רצון מלאה

כשניסינו להבין את התהליך ששרון עובר עם הלקוחות הבנו סוד נוסף של המקצועיות ושביעות הרצון של הזוגות "לא מספיק לראות מה אתה מצלם, אתה צריך גם להרגיש" הוא חושף. "אני פוגש את הלקוחות מראש כדי להכיר אותם. בודק איתם מה חשוב להם, מה הדגשים שלהם. מברר מהם 'יחסי הכוחות' במשפחה, כדי שבאירוע כולם ירגישו נוח והכל יזרום הכי חלק וטוב. בודק מי האורחים הכי משמעותיים בשבילם, חוץ מהמשפחה הקרובה... לכל זוג ולכל אירוע יש את הייחודיות שלהם. חשוב לי שכל זה יגיע לאלבום כמו שהכלה והחתן רוצים. אני מבין אירועים ועושה להם סדר בראש. בדרך כלל רק מתוך השיחה איתי הם מתחילים לחשוב על כל הפרטים האלה. כי עם הניסיון שלי אני כבר יודע מה לשאול. לפני הפגישה הם לפעמים מבולבלים. אחריה הכל הרבה יותר ברור והם רגועים, פשוט כי חשבנו יחד על הפרטים ואנחנו מתואמים. חוץ מזה, לאורך כל התהליך, אני זמין עבורם 24/7 לכל מה שצריך, מהאיטראקציה הראשונה ועד אחרי האירוע - עד שהם מקבלים את האלבומים המרגשים".

שרון גם מכין את הזוגות לפני יום הצילומים. כמה ימים לפני האירוע הוא שולח אליהם קישור לדף הנחיות ממוקד ליום המיוחד והחד פעמי שלהם: מה להכין מראש, לקראת מה הם הולכים ומה חשוב לזכור, איך ומתי הוא נכנס לתהליך כצלם, מתי הוא מגיע ללוות ולצלם את הכלה, מתי את החתן… כל מה שצריך כדי שהכל יעבוד הכי טוב שיש.

אלבום במהירות האור ובשיתוף הלקוחות

נוסף על כל הניסיון והמקצוענות, שרון מצליח להגיש לזוג הצעיר (או לכל בעל שמחה) את האלבום בזמן שיא של 10 ימים עד חודש בלבד (זה כמובן כשיש שיתוף פעולה של הזוג). זאת בשעה שלצלמים אחרים בתחום תהליך כזה לוקח כמה וכמה חודשים ולפעמים שנים. לאחר האירוע הוא ממיין את התמונות לקטגוריות ושולח ללקוחות. הם בוחרים מתוכן את התמונות שהם הכי אוהבים. מכאן עוברות התמונות  לגרפיקאי\ת לעיצוב מקצועי של אלבום אישי, ייחודי ומפואר.

"כמו צייד. רק עם מצלמה"

שאלנו את שרון איך השפיעה תקופת הקורונה על העבודה שלו "איך זה השפיע?? זה טרף את כל הקלפים… אתה מוזמן לפעמים מהיום למחר לצלם בתוך בית ובחצר. אין תאורה ומרחב כמו באולם. אין מנהל אירוע ושום דבר לא קבוע או ידוע מראש. פתאום נכנסים ההורים מכיוון אחד. פתאום החברים מכיוון אחר. ואז הזוג המאושר מגיח ממקום לא צפוי. והמוזיקה מתחילה לא מתי שתוכנן – דבר שיכול ליצור בלאגן לצלם שהוא לא מנוסה בתחום. מתוך ניסיוני אני מגיע מוקדם לומד מהר את האירוע ויודע איך להשתלב בו גם בתוך כל הבלתי צפוי. העיקר, כמו צייד, לתפוס את הרגעים הכי מרגשים של הזוג ושל האורחים".

003 Optimized
צילום: שרון בנשימול

מצלם את כולם

שרון מוכר מאוד בכל המגזרים והקהילות. בהם צילם חתונות, בריתות ושמחות לרוב. "אני מכיר היטב את הצרכים והרצונות של הזוגות בכל מגזר ומגדר. אני מלווה אותם מראש ובזמן האירוע דואג לכל התמונות שהם מצפים להן באלבום. אבל אני לא מגביל את עצמי" הוא מבהיר. "מבחינתי כל חתונה וכל אירוע הם סיבה לצילום ולתיעוד הכי מקצועי שיש. צילמתי מאות חתונות במגזר הדתי והחרדי, צילמתי במגזר החילוני, צילמתי במגזר האתיופי, וגם כן חתונות נוצריות בכנסיות. צילמתי חתונות של זוגות חד מיניים. אני מבין את הרגישות והצורך של כל הקהלים שאני מצלם, מכיר את הקודים והמנהגים. ואני מגיע כצלם, לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. לא נכנס לאמונות של הלקוחות שלי ולא עושה השוואות".

לא רק חתונות ושמחות

"המוווון חתונות …" הוא צוחק "אבל לא רק. אני מצלם בכל מקום - צילומי סטודיו, הפקות אופנה, ומה לא… איפה שצריך עין מקצועית ומצלמה טובה - אני שם. המקצוענות שיש לי היום היא שילוב של המשיכה שלי לתחום הזה מילדות, עם לימוד במקומות הנחשבים ביותר, ניסיון אינטנסיבי של 15 שנה וצילום כמעט בכל מה שדורש מצלמה" הוא מסכם.

וסיכום שלנו: כדאי להעיף מבט באתר הבית של 'צילום היוצרים', בו תוכלו לצפות בגלריות, להתרשם מהמקצוענות וגם לקבל טיפים ומידע שיעזרו לכם לצלוח את היום הגדול שלכם.

להתראות בשמחות!

002 Optimized
צילום: שרון בנשימול

 

ליצירת קשר, לצילום אירועים:

שרון בנשימול - צלם | 'צילום היוצרים'

נייד: 052-8844911

אתר הבית

פייסבוק