תאונת פגע וברח – דברים שחשוב לדעת

תאונות פגע וברח הפכו בשנים האחרונות לרעה חולה של ממש בחברה שלנו. תאונות דרכים, בפני עצמן, הן חלק מצער ובלתי נמנע משגרת הנסיעה והנהיגה על הכביש. כמעט כל נהג בישראל חווה תאונת דרכים כלשהי במהלך שנותיו על ההגה. עם זאת, מצב שבו עושים תאונה ונמלטים ממקום האירוע הוא כזה שלא יעלה על הדעת, גם אם יש נסיבות מקלות למצב הזה. ריכזנו עבורכם כמה דברים שחשוב שתדעו על תאונות פגע וברח – ונקווה שלעולם לא תזדקקו לידע הזה.

קודם כל, כיצד מוגדרת תאונת פגע וברח?

ברמה החוקית והיבשה ביותר, תאונת פגע וברח היא מצב שמתואר בתור "עבירת הפקרה לאחר פגיעה". לשון החוק קובעת, שכל אדם שמעורב בתאונת דרכים שבה יש סיכוי סביר שאדם אחר נפגע, חייב לעצור את נסיעתו ובמידת הצורך להזעיק עזרה. למעשה, החוק הישראלי קובע שכל תאונת דרכים באשר היא, גם אם נדמה שאין בה כל סכנה מיוחדת, מחייבת עצירה והחלפת פרטים עם הנהג השני. יחד עם זאת, כאשר ישנו אלמנט של סכנה לפגיעה באדם אחר - עזיבת המקום תיחשב כעבירה חמורה של ממש וכתאונת פגע וברח.

חשוב לזכור שגם אם עוצרים במרחק מסוים ממקום התאונה, גם אם עוצרים את הרכב במקום התאונה והולכים משם ברגל, גם אם עוצרים ולא מזעיקים עזרה, גם אם אנחנו נמצאים בהלם בעקבות התאונה ולא מתכוונים להפקיר את מקום התאונה, ואפילו אם אנחנו רק נוסעים ברכב ולא נוהגים בו – כל המצבים האלה נחשבים כהפקרה לאחר פגיעה, או כתאונת פגע וברח.

 

מה לעשות אם מעורבים בתאונה כזאת?

במצב רגיל, בכל תאונה באשר היא צריך לעצור ולהחליף פרטים עם הצד השני. חברת הביטוח של הצד הפוגע היא זו שתשלם את כספי הפיצויים והתיקונים השונים. עם זאת, אם נכנס ברכב שלכם רכב SUV או כל רכב אחר, שלאחר מכן נמלט מזירת האירוע, מן הסתם לא יהיו לכם את פרטי הביטוח של הפוגע. במצב זה יש לפנות לקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, ולעשות מאמץ להשיג כמה שיותר עדים או תיעוד של האירוע. במידה והייתם דווקא בצד הפוגע, הדבר החכם ביותר שאפשר לעשות הוא לפנות למשטרה ולהסגיר את עצמכם לאחר היוועצות עם עורך דין.

 

האם יש משהו שיכול להקל בענישה על תאונה כזאת?

גם אם נסעתם עם 6 ילדים בתוך רכב 7 מקומות, פגעתם פגיעה במהירות נמוכה מאוד ברכב אחר, הנחתם שכנראה לא קרה שום דבר למי שהיה בתוכו ומיהרתם והייתם בהלם – עזיבה של מקום האירוע היא עדיין עבירת הפקרה לאחר פגיעה. בית המשפט מתחשב בנסיבות מקלות לא לעתים קרובות כל כך בעבירות מהסוג הזה. למעשה, ישנם מצבים שבהם גם אם הצד המפקיר לא היה הצד האשם בתאונה – ההפקרה עצמה נבחנת ונשפטת במלוא חומרת הדין. אם ניתן להוכיח בבית משפט שעבירת ההפקרה התבצעה בתום לב או מתוך טעות או מצב רפואי ייחודי – ניתן אולי להשיג הקלה מסוימת בענישה, אבל גם אז נדיר מאוד שיהיה זיכוי מלא. ענישה בתחום זה, חשוב לזכור, נעה בין 3 שנות מאסר במצב הקל ביותר ל-14 שנים בזה החמור, בנוסף לקנסות ושלילת רישיון.

 

תאונות פגע וברח הן לא מצבים שאפשר להקל בהם ראש

בכל מצב שבו אתם מעורבים בתאונת דרכים, עצרו את הרכב בצד הכביש והחליפו פרטים עם הנהג השני. אפילו אם, חס וחלילה, הייתם מעורבים בתאונה שבה אדם אחר נפגע באופן משמעותי – הושיטו לו יד לעזרה והזעיקו את כוחות ההצלה. מעבר לכך שמדובר במצופה מאיתנו מבחינה מוסרית ואנושית, זהו גם הדבר הנכון לעשות מבחינה חוקית.