להמשיך את שגרת החיים לצד הסוכרת

למרבה הצער, גיליתם שאתם חולים בסוכרת סוג שתיים. הרופא ציוות לכם במהרה תרופות לאיזון וכעת הן צמודות אליכם בכל יום. איך מתפקדים כעת וממשיכים את שגרת החיים? על כך נדבר במאמר הבא

מדידות סוכרת

האם אפשר לחיות עם סוכרת בלי תרופות?

קודם כל התשובה היא כן, אך היא מחייבת אתכם לשנות מעט את אורח החיים. חשוב שתבינו שזהו שינוי לטובה שיאפשר לכם פשוט לשחרר את התרופות. עם סוכרת החיים מתנהלים כרגיל במיוחד כאשר משנים את התזונה ועושים ספורט המביאים את הגוף לאיזון של המדדים. יש לאכול תזונה ללא סוכר ובעיקר לאכול בריא ומאוזן. פחמימות מורכבות, שומנים רזים וחלבונים. ברגע שעושים את זה, הגוף פשוט מתחיל לרדת במשקל והמדדים מתאזנים.

האם אפשר לעבוד בכל מה שרוצים כאשר יש סוכרת?

קודם כל, התשובה היא כן. כל עוד אתם בשלב שרק גיליתם את הסוכרת ואתם מתחילים לשנות את אורח החיים שלהם למאוזן, אתם יכולים לעבוד בכל מקצוע, אפילו בתור מנעולן רכב או אינסטלטור. הסוכרת לא מגבילה אתכם מבחינת העיסוק. כמובן שדבר זה נכון כל עוד אתם מטפלים בסוכרת, בין אם בטיפול תרופתי ובין אם בטיפול טבעי הכולל שינוי באורח החיים. מחלת הסוכרת ללא טיפול מביאה עמה שלל סיכונים הקשורים לראייה, כריתת גפיים ואף מוות. כל עוד אתם לא נמצאים בטווח הזה, אין סיבה שלא תצליחו בכל מקצוע שתרצו.

האם אפשר לנהל חיי נישואין יחד עם סוכרת?

בהחלט! סוכרת מטופלת מאפשרת לכם לנהל חיי נישואין כרגיל! אם אתם עדיין לא נשואים והתכוונתם בקרוב להציע, זה הזמן ללכת לרכוש טבעות אירוסין ולא לוותר על כך בגלל מחלה זו. חשוב להבין, אם אתם דואגים לעצמכם בשגרה לאזן את המדדים, אין סיבה שתמנע מכם כל מה שאנשים אחרים כן עושים. תוכלו להתחתן, לגדל ילדים בנחת וכל זאת לצד הסוכרת שאתם דואגים לשנות את אורח החיים שלכם כדי להצליח במשימה. כמובן שזה דורש מכם התמדה, אך כאשר מתרגלים, זה הופך להיות חלק בלתי נפרד מכם.

פעילות גופנית ואורח חיים בריא

אנשים רבים חושבים כי אורח חיים בריא כולל רק תזונה בריאה. דבר זה אינו נכון. מי שרוצה לאזן את מדדי הסוכרת כמו שצריך, חייב לבצע גם פעילות גופנית תומכת. זו יכולה להיות הליכה, רכיבה על אופניים או ספינינג, אימונים פונקציונאליים עם מאמן כושר, שחייה ולמעשה כל פעילות שעושה לכם טוב.

פעילות גופנית עוזרת לשחרר הורמונים שעוזרים מטבולית. הפעילות שורת סוכר, שומנים ומאזנת את מדדי הסוכר. היא הכרחית מאוד כדי להצליח. אוכלים נכון, עושים פעילות גופנית קבועה ומגיעים למדדים מאוזנים יותר.

שינה טובה ורגועה

שינה זה דבר מאוד חשוב כדי לאזן את מדדי הגוף. במהלך השינה, הגוף שלנו מפריש הורמונים שתפקידם לעכל את המזון שאכלנו ובאמצעותו לבנות את הגוף. זה בדיוק הזמן שהגוף גם פועל כדי לסלק רעלים ועודפים. כאשר השינה שלנו אינה רגועה והגוף בסטרס, הוא לא מבצע את הפעולות הללו בשינה ואז המדדים נתקעים. שינה טובה ורגועה היא חשובה מאוד כחלק מאורח החיים הבריא.

כמו כן, כל הנושא של רוגע במהלך היום, אף הוא דבר חשוב מאוד. כשאנו רגועים, הגוף שלנו עושה תהליכים הורמונאליים יותר בקלות והמטבוליזם בצורה זו, עובד טוב יותר. יש לכך חשיבות מאוד גדולה. ניתן לתרגל יוגה או מדיטציות שהינן מרגיעות ומומלץ לסדר לנו ימים לא עמוסים מדי ולחוצים מאוד.