תרימו! חייל ישראלי מניף את דגל הגאווה ברצועת עזה

הכי גאים שיש: המילואימניק יואב עצמוני הניף ברצועת עזה את דגל ישראל מחוזק בצבעי הקשת וכן את דגל האהבה עליו נכתב "בשם האהבה". פייר התרגשנו

Screenshot 2023 11 13 143810
באדיבות יואב עצמוני | צילום: יואב עצמוני

גאווה ישראלית: החייל הישראלי יואב עצמוני צילם את עצמו מניף דגל ישראל ואת דגל הגאווה בעזה - וממש ברגעים אלה הוא לסנסציה ויראלית. עצמוני, בן 31, התגייס לשירות מילואים ב-7 באוקטובר, ועוד לפני הכניסה לעזה התראיין למזגין האמריקאי "ביזנס אינסיידר" ונשבע להניף את דגל הגאווה בתוך הרצועה, להציג אותו על הטנק שלו ולהביא אותו לפלסטינים. "אני זוכר בתור ילד כמה הדגל הזה היה חשוב עבורי", אמר.

התמונות שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו צברו תאוצה וכעת גם ה"ניו יורק פוסט" פרסם אותן. למגזין הוא סיפר שהוא הצטלם כשהוא מחזיק דגל קשת בענן עם המילים "בשם האהבה" כתובות לרוחבו בזמן שהוצב בעזה - זאת בניגוד לחוקים האכזריים של שלטון חמאס נגד הומואים והרטוריקה המפלה שלא מתייחסת לקהילת הלהטב"ק כשווים בין שווים.

התמונות, כאמור, החלו להסתובב ברשת במהלך סוף השבוע, כאשר חלק ממשתמשי המדיה החברתית ציינו כיצד הדגל הוא הצהרה רבת עוצמה בהתחשב ברמת הדיכוי להט"בקים ברצועה תחת שלטון חמאס. עצמוני סיפר כי התמונות צולמו לפני שבועיים, וסיפק לתקשורת תמונה נוספת שלו: הפעם, הוא עומד מול טנק עם דגל ישראל שכולל את צבעי הקשת בחלק העליון והתחתון.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Israel (@stateofisrael)

"אני לא אתן להם להחזיר אותי לארון", אמר עצמוני, והדגיש שהדגל מייצג את התמיכה שישראל מראה לקהילת הלהט"ב. החשש שלו היה שאם חמאס ינצח, הוא וחבריו יאבדו את זכויות הקהילה עליהן נלחמו במשך שנים. להרמות סביב עצמוני הצטרף גם האקטיביסט הישראלי ושר ההסברה הפוטנציאלי יוסף חדאד, שצייץ את התמונה וכתב: "לכל פעילי הלהט"ב האנטי-ישראליים, צה"ל שולח דרישת שלום מעזה!".

פלסטינים להט"בקים החיים תחת שלטון חמאס מתמודדים עם "רדיפה ונידוי חמורים", על פי דו"ח של UN Watch משנת 2022. יחסי מין חד מיניים בין גברים נאסרים בעזה ועונשם עד 10 שנות מאסר לפי סעיף 152(2) לפקודת החוק הפלילי של המנדט הבריטי משנת 1936, שעדיין בתוקף בעזה. במצרים, פעילות מינית חד מינית דינה בעונש של עד שלוש שנות מאסר וקנס. בירדן, דעת הקהל מתנגדת באופן גורף למתן זוכיות לקהילה הגאה.

ישראל לעומת זאת מכירה בנישואים של בני אותו המין שניאשאו בחו"ל משנת 2006, ומשנת 2020 מאפשרת לזוגות הומוסקסואליים להביא ילד לעולם באצמעות פונדקאות. ייתכן כי מעולם לא היינו גאים יותר להיות ישראלים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yoav Atzmoni (@yoav.atz)