זה המקום בארץ בו החליטו לתת הזדמנות שווה לסטארטפיסטים

יוזמה לאומית של אראל מרגלית ומשרד הכלכלה בשיתוף ענקיות הטכנולוגיה, משיקים בקריית שמונה ובחצור אקסלרטור שיאפשר למיזמים טכנולוגים מקומיים להפוך לסטארטאפים

מרעיון לחברה
מרעיון לחברה | צילום: fotolia

יוזמה לאומית של אראל מרגלית, יחד עם עיריית קריית שמונה ומשרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים - מעוף טק, ועמותת בוגרי 8200 מקימים לראשונה בקריית שמונה ובחצור - אקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) יחד עם ענקיות הטכנולוגיה העולמית כמו מיקרוסופט, אמזון, גוגל, פייסבוק, וויקס וקרנות השקעה כמו JVP ואחרות.

המטרה היא איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטארטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. האקסלרטור שנקרא אקסלרייט (8XLR) הינו תכנית האצה ייחודית בת של כשנה למיזמים בשלב הפיתוח. המיזמים שייבחרו, יקבלו מעטפת שירותים והטבות חסרת תקדים הכוללת חללי עבודה ב- HUB חדשני, פיתוח עסקי, ליווי צמוד של מנטורים מבכירי בהייטק הישראלי, פיתוח מוצר, סדנאות תוכן, ייעוץ משפטי, תכנית שיווקית, רישום פטנטים, גיוס לקוחות אסטרטגיים, וכמובן חיבור למשקיעים ולכנסים הטכנולוגים הגדולים בישראל. הכל במטרה להפוך תוך כשנה את המיזמים לסטארטאפים שעומדים על הרגליים.

 

 

היזם אראל מרגלית: "לצעירים בגליל מגיעה הזדמנות לייצר סיפור חדש בדיוק כמו לצעירים בתל אביב"


כיום בישראל פועלים כ-100 אקסלרטורים המאפשרים לחברות ומיזמים טכנולוגים לקפוץ מדרגה ולהקים סטארטאפ עם לקוחות ומשקיעים ותכנית עסקית. כעת בפעם הראשונה תיפתח תכנית כזו בקריית שמונה ובחצור. כחלק מהרצון לחבר בין הפריפרייה הצפונית לאקו סיסטם הישראלי, גייסה יוזמה לאומית את ענקיות הטכנולגיה העולמית להיות שותפים ולהעניק מנטורינג ורשת קשרים למיזמים שייכנס לתכנית. מדובר באקסלרטור ללא מטרות רווח וללא אחזקות, כך שהמיזמים שייבחרו ייזכו לפתח חברה ללא דרישת אקוויטי כזו או אחרת.

 

אקסלרייט הוא חלק מתוכנית המאיצים של משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומעוף טק, אשר מקימה אקסלרטורים ב-20 נקודות שונות בישראל. לאור שיתוף הפעולה עם יוזמה לאומית ועמותת 8200, סך ההשקעה באקסלרטור מוערך ב-1.4 מיליון שח , אשר יושקעו בשירותים שיקבלו המיזמים, כוח אדם, ותשתיות פיזיות וטכנולוגיות.

 

אביחי שטרן ראש עיריית קריית שמונה: "קריית שמונה הופכת לעיר היזמות של ישראל. החברות הכי גדולות בעולם באות לקריית שמונה - פנטזיה שמתגשמת. עוד צעד חשוב בדרך לעצמאות הכלכלית של העיר, עוד צעד ענק לשינוי התפישתי שכל ילד בקריית שמונה יגדל לתוכו".

 

בימים אלה נפתחה ההרשמה ומיזמים מקומיים יכולים להגיש מועמדות עד 13.2.19. מספר המקומות מוגבל ולכן יזמים מקומיים מוזמנים להירשם ולהציג הסטארטאפ או המיזם באתר אקסלרייט

 

 

היזם אראל מרגלית
היזם אראל מרגלית | צילום: יחצ