בלאק קיוב: כך עובדת "סוכנות הביון לחיסול חשבונות"

חברת "בלאק קיוב", על פי הפרסום, נשכרה לאסוף ראיות נגד הצעירות שתכננו להתלונן על המפיק ההוליוודי הארווי ויינשטיין - עוד חוליה בשורה ארוכה של דיווחים לא מחמיאים על הסוכנות הישראלית הפועלת במחשכים ברחבי העולם

בלאק קיוב
בלאק קיוב | צילום: צילום מסך -

מרגלת בלונדינית צעירה ויפה. שימוש בזהויות בדויות. חוזה במיליוני דולרים בין מזמין המשימה לחברת מודיעין עסקי. שם הקוד הוא "מבצע מצנח".

 

משימתה - להתחבר לשחקניות מפורסמות בהוליווד ולעיתונאים חוקרים ולחלוב מידע. מה בדיוק הם יודעים על הרווי ויינשטיין?


הצד האפל של עולם העסקים: מי זו בלאק קיוב?

הלקוחות המפתיעים של החשודים בריגול ברומניה

זוהי הישראלית שריגלה לכאורה אחרי המתלוננות נגד ויינשטיין

 

חברת המודיעין העסקי, בלאק קיוב, שבבעלות הישראלית, היא אחת מבן החברות שהועסקו על ידי עורך דינו של ויינשטיין, חודשים לפני שהתפוצצה פרשות ההטרדות המיניות בחודש שעבר.

 

מאז פרסום התחקיר בתחילת אוקטובר של הניו יורק טיימס, החליטו לספר יותר מ-100 נשים כי הוטרדו או הותקפו על ידי המפיק. 18 מיהן טוענות כי ויינשטיין אנס אותן.

 

הדיילי מייל הבריטי פרסם אתמול את תמונתה של סטלה פן, הישראלית שנשלחה למשימה והשלימה איתה. היא עשתה זאת תחת הזהות הבדויה דיאנה פיליפ, פעילת זכויות נשים. פן הצליחה לשכנע את השחקנית רוז מקגוון להיפגש איתה כמה פעמים ואפילו למסור לידיה את הספר שבו היא מתארת כיצד וינסטין כפה את עצמו עליה - עוד טרם יצא לאור.

 

חודשים שלמים נמשכה משימתה החשאית של פן. סבתה של פן הייתה המוסלמית הראשונה שקיבלה את התואר חסידת אומות העולם. פן עלתה לארץ בשנות ה-90 מסרייבו. לאחר מותה של סבתא שלה, היא התגיירה. היא שירתה כקצינה בחיל אוויר הישראלי, למדה משחק בניסן נתיב והתחתנה פה. ויש גם מי שטוען כי זו אינה הפעם הראשונה שהיא מעורבת בפרשה בינלאומית.

 

חברת בלק קיוב מעידה על עצמה כי היא פועלת ביותר מ-60 מדינות בעולם. יש לה משרדים בלונדון, בפריז וגם בתל אביב. אבל גם בשנה שעברה נחשפו עובדיה כאשר דיווחה התקשורת הרומנית כי שני ישראלים, אנשי מוסד לשעבר, נעצרו בחשד לריגול אחר אישיות בכירה במדינה.

 

נראה כי בלאק קיוב כבר הוכיחה שהיא יודעת לבחור בעובדים שיביאו לה תוצאות. משימתה כעת: לבחור קצת יותר טוב את לקוחותיה.