הרובוט הישראלי הזה מתקשר עם אלכסה ויעלה לכם כמו אייפון

חברת Robotemi הישראלית הציגה את הרובוט האישי שלה בתערוכת CES 2019 והכריזה על שיתוף פעולה מסקרן עם אמזון שאמור להעניק ל-temi יכולות חדשות ומתקדמות מבעבר

הרובוט של חברת Robotemi הישראלית
הרובוט של חברת Robotemi הישראלית | צילום: יוסי לוי

מעט יותר משנה לאחר שנחשף לראשונה, חברת Robotemi הישראלית מכריזה כי רובוט ה - "Temi" שפיתחה עומד לקבל שידרוג מסקרן במיוחד - התממשקות לסייעת הקולית של אמזון, אלכסה. הרובוט הישראלי נמצא כרגע בשלב הייצור המוני, כאשר המשלוחים הראשונים צפויים להיות מסופקים ללקוחות עד מרץ 2019.

 

על פי החברה, הרובוט הישראלי, שגובהו כמטר ומשקלו 12 ק"ג, מכיל "שישה עשר חיישנים ייחודיים מעולם הרובוטיקה הכוללים חיישן לייזר 360 מעלות מתקדם ומספר מצלמות עומק, כשהוא משלב בתוכו משטח הטענה לסלולר בעוד הוא עצמו נטען עצמאית דרך יחדית הטעינה שמחוברת לשקע חשמלי. הרובוט גם יודע לבצע ניווט אטונומי ולעקוב אחרי תנועת משתמשים תוך שימוש בטכנולוגיות וידאו ואודיו דינמיות ובבינה מלאכותית".

 

Temi נמכר בעלות של 1499$ כולל משלוח
Temi נמכר בעלות של 1499$ כולל משלוח | צילום: יוסי לוי

ומה לגבי המחיר? ובכן temi נמכר במחיר של 1499 דולרים, 50 דולרים יותר מאשר מכשיר אייפון XS בנפח 512 גיגה בייט כשהמחיר בעצם כולל גם את המשלוח. יוסי וולף, מנכ"ל החברה מספר כי: " temi משלבת טכנולוגיה חדשנית במחיר נגיש ומציגה את הדרך האולטימטיבית לתקשורת בעידן האינטרנט המהיר, שתשנה באופן דרמטי את הדרך בה אנו מנהלים עסקים ומתקשרים עם עמיתים שלנו מרחוק". בנוסף מספר וולף גם כי שיתוף הפעולה עם אמאזון הוא צעד משמעותי עבור temi . אלכסה תעשירה את temi במיומנויות רבות ותביא אותה לרמה חדשה של אינטראקטיביות ושימושיות.

 

ב-Robotemi מספרים כי הרובוט נולד במקור כדי על מנת לסייע לקשישים, אך החברה זיהתה את הפוטנציאל ומגוון האפשרויות הגלומות בו, ביניהן יכולת ה- Telepresence - קיום שיחות וידאו ללא ידיים, המחבר בין משפחות שלא נמצאות תחת קורת גג אחת או בין עובדים שלא מסוגלים להשתתף בישיבות או ועידות. בחברה מספרים כי הטכנולוגיה מאפשרות למשתמש לבלות זמן רב יותר בתקשורת פנים אל פנים - וכתוצאה מכך לבנות או לשפר את היחסים עם בני משפחה, חברים, עובדים ועוד.

 

Temi נולד במקור לסייע לקשישים
Temi נולד במקור לסייע לקשישים | צילום: יוסי לוי


בנוסף "temi", באמצעות מאפייני האינטראקציה האנושית-רובוטית שלו כמו גם יכולותו לנוע בצורה אוטונומית, יכול למלא מגוון תפקידים שונים דוגמת קבלת פנים במשרד/בתי מלון/שדות תעופה, סיוע לקשישים מרחוק, נשיאת דברים ממקום למקום, לימוד שפות, משחק אינטראקטיבי, אבטחה, תמיכה בחנויות ובתי עסק, סיוע לרופא לבקר חולים הנמצאים בביתם, לצד מגוון שימושים רבים נוספים לעסקים ולקידום מכירות. ובעצם כל דבר שתנועה במרחב באופן אוטונומי יכולה לסייע.

Robotemi הכריזה על השלמת סבב גיוס נוסף של 21 מיליון
Robotemi הכריזה על השלמת סבב גיוס נוסף של 21 מיליון | צילום: יוסי לוי


עוד הודיעה החברה גם על ההשלמת סבב גיוס נוסף של 21 מיליון דולר למטרות שיווק ומכירות של הרובוט האישי, כשפרט מעניין הוא כי את סבב הגיוס הוביל המשקיע ג'ון וו, אחד ממשקיעיה הבולטים של חברת עלי באבא ומי שכיהן גם כסמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה במשך עשור. משקיעים נוספים בסבב זה הם חברת ההשקעות האיטלקית Generali וחברת Ogawa מהונג קונג שעימה הקימה Robotemi הישראלית גם שותפות אסטרטגית לשיווק והפצה של temi ב 180,000 נקודות מכירה ברחבי העולם. עד כה גייסו בחברה סכום המוערך בכ-82 מיליון דולרים. החברה מעסיקה כיום כמאה עובדים ברחבי העולם כשהמטה העולמי שלה ממוקם בניו יורק, מעבדת המחקר והפיתוח ממוקמת בתל-אביב, והייצור מתקיים בעיר שנזן בסין, לצד מטה עסקי נוסף בסינגפור.