כיפת ברזל יירטה שיגור מהרצועה לעבר שדרות

אזעקות צבע אדום נשמעו בעיר שבדרום ובמועצה האזורית שער הנגב - זה היום השני ברציפות. לא ידוע על נפגעים בגוף. הערכה: הג'יהאד האיסלאמי אחראי לירי

זמן צפייה: 05:26

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (שבת) בתחומי המועצה האזורית שער הנגב ובעיר שדרות. כיפת ברזל יירטה את הרקטה מעל שדרות, לא ידוע על נפגעים או על נזק לרכוש. לפי ההערכות הג'יהאד האסלאמי אחראי לירי. זה היום השני ברציפות בו משוגרות רקטות מעזה לעוטף, והפעם השלישית בסך הכול מאז מבצע שומר החומות. גבר בן 29 נפצע קל כאשר נחבל במהלך הריצה למרחב המוגן בזמן האזעקה. הוא פונה לבית החולים ברזילי עם חבלת ראש.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר בתגובה לירי הרקטות כי "לאחר שלא הייתה תגובה לירי לעבר שדרות לפני מספר שבועות - המשמעות היא אחת: חמאס וג'יהאד לא משתלטים על האירועים, הם מנהלים אותם. אני דורש שראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ ושאר חברי הממשלה יתעשתו ויבינו שצריך לפגוע בראשי ארגוני הטרור בעזה. אסור שמדינת ישראל תאפשר מצב בו מחבלים שמנסים לפגוע בילדי שדרות והעוטף עומדים על הרגליים ולא חוששים לגורלם. בנט וגנץ - תחזירו את השקט ותחושת הביטחון לתושבי שדרות ועוטף עזה".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-articles-part-2109112106' autoplay='0' credit='' desc='האזעקה בשדרות' poster='' kid='1_h38kza3c' duration='20']

מוקדם יותר הג'יהאד האיסלאמי איים כי יבצע ירי רקטי לעבר ישראל אם ייפגעו האסירים הנמלטים. עד כה נתפסו ארבעה אסירים ללא מאבק, מה שמביא אכזה לפלסטינים שקיוו לראות את האסירים נלחמים על חירותם. אמש נורתה רקטה אחת לעבר המועצה האזורית אשכול אך בג'יהאד האסלאמי הכחישו כי הם מעורבים בשיגור.

כזכור,לאחר ירי הרקטה אמש, ששוגרה ככל הנראה בעקבות תפיסת המחבלים הנמלטים מכלא הגלבוע, חיל האוויר תקף הלילה ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו עמדת חמאס המשמשת לירי מקלעים, אתר אחסון הממוקם סמוך לבית ספר ומסגדים, וכן, מתחם צבאי של הארגון בו ממוקם מפעל המשמש לייצור בטון למנהרות טרור, ונמצא סמוך לאתרי תרבות.

עוד הוסיף דוידי: "עם פתיחת השנה אנו מתפללים ודורשים שראש הממשלה בנט, שר הביטחון גנץ ושאר חברי הממשלה יתעשתו ויבינו שמחבלים צריך לחסל, צריך לחסל את המחבל שרצח את בראל ז"ל וצריך לפגוע בראשי ארגוני הטרור בעזה. אסור שמדינת ישראל תאפשר מצב בו מחבלים שמנסים לפגוע בילדי שדרות והעוטף עומדים על הרגליים ולא חוששים לגורלם. בנט וגנץ - תחזירו את השקט ותחושת הביטחון לתושבי שדרות ועוטף עזה".