הפגישה החשאית של כוכבי עם רמטכ"ל צבא קטאר: דנו בשיתוף פעולה נגד איראן

במסגרת נסיעתו השבוע של הרמטכ"ל כוכבי לביקור עבודה בממלכה, הוא נפגש עם רמטכ"ל צבא קטאר ודן עמו בשיתוף פעולה נגד איום הכטב"מים האיראנים - במסגרתו אף הציע כוכבי לפרוס מכ"מים ישראלים בשטחה של המדינה

זמן צפייה: 01:16

במהלך ביקורו של הרמטכ"ל אביב כוכבי השבוע בממלכת בחריין, במהלכו קיים הרמטכ"ל הישראלי פגישת עבודה עם הרמטכ"ל של צבא בחריין ודן עמו על שיתוף פעולה הצבאי בין שתי המדינות, הראשון גם נפגש עם הרמטכ"ל של צבא קטאר - כך לפי דיווח בעיתון "עילאף" הסעודי.

הרמטכ"ל הקטארי הגיע למטה הצי החמישי שמיקומו בבחריין, ושם נועד עם כוכבי. השניים דנו בשיתוף פעולה במלחמה נגד איום הכטב"מים האיראניים, כאשר כוכבי אף הציע להציב מכ"מים ישראלים להתרעה מפני כטב"מים על אדמת קטאר. כידוע, בין ישראל וקטאר אין יחסים דיפלומטיים רשמיים.

הרמטכ''ל אביב כוכבי בביקור עבודה בבחריין
הרמטכ''ל אביב כוכבי בביקור עבודה בבחריין | צילום: דובר צה''ל

כזכור, הרמטכ"ל כוכבי נחת ביום רביעי השבוע בבחריין לביקור ראשון של רמטכ"ל ישראלי במדינה.‏ בפתח ביקורו התקבל כוכבי בקבלת פנים רשמית על ידי ראש המטה הכללי בצבא בחריין, רב-אלוף ד'יאב סקר אל נועימי. בהמשך נפגש הרמטכ"ל עם מזכ"ל מועצת הביטחון העליונה והיועץ לביטחון לאומי, שייח נאסר בן חמד אאל חליפה.

במסגרת ביקורו, נפגש כוכבי עם בכירים נוספים במערכת הצבאית ובהנהגת בחריין ועם מפקד הצי החמישי, אדמירל בראד קופר, במפקדת הצי החמישי האמריקני הנמצאת בבחריין. "בנוסף לביקורים המשותפים, בעת האחרונה התאמנו לוחמי צה"ל עם כוחות פיקוד המרכז האמריקאי במספר תרגילים משותפים במרחב הים האדום, באוויר, ביבשה ובים. זהו ביטוי נוסף לשיתוף הפעולה המבצעי בין סנטקום לצה"ל", נמסר מדובר צה"ל.