אזעקות בגליל ובעוטף; שני לוחמים נפצעו קשה מנ"ט בדרום הרצועה

שני לוחמי שריון נפצעו קשה מירי נ"ט בדרום רצועת עזה. צה"ל חיסל מפקד מבצעים בחיזבאללה בדרום לבנון. מוקדם יותר: אחמד חסן סלמי אלסוארכה, ממובילי מתווה הצליפה של חמאס בבית חאנון, חוסל ברצועה. צה"ל: השמועות על חילוץ חטופים בעזה שקריות | עדכונים שוטפים

בקצרה:

היום ה-258 למלחמה: הבית הלבן מחריף הערב (חמישי) את הטון ומשגר מסר תקיף נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. דובר הבית הלבן אמר בתדרוך כי "סרטון משלוח הנשק היה מביך, לא הבנו מדוע הוא צילם אותו - התאכזבנו". נתניהו השיב: "מוכן לספוג התקפות אישיות - ובלבד שנקבל את התחמושת".

ברשת CNN דווח כי בארה"ב חוששים שחיזבאללה עלול להכריע במלחמה את ההגנה האווירית של ישראל. ברקע, שר החוץ האיראני הצטרף לאיומי נסראללה על ישראל, ואמר: "אם ישראל תרחיב את המלחמה לאזורים נוספים, וביניהם לבנון, עליה לדעת כי כוחות חדשים ומפתיעים יופעלו נגדה". מנכ"ל חברת נגה לניהול מערכת החשמל הארצית, הזהיר מפני תרחיש בלהות במידה ותפרוץ מלחמה כוללת מול חיזבאללה: "אם החשמל ייפסק ליותר מ-72 שעות - לא נוכל לחיות פה". בחברת החשמל דחו את הטענות, ומנכ"ל החברה אמר כי מדובר ב"חוסר אחריות וידע".

דובר צה"ל התיר לפרסום הערב כי שני לוחמי צה"ל מגדוד שריון 46, חטיבה 401, נפצעו היום באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה, כתוצאה מירי טיל נ"ט. בצפון הרצועה: חוסל מפקד בכוח נוח'בה, ממובילי מתווה הצליפה של חמאס בבית חאנון, שהשתתף בטבח 7 באוקטובר. בגבול הצפון: צה"ל חיסל מפקד מבצעים בחיזבאללה בדרום לבנון.

[timeline id="5539" name="חרבות ברזל - יום 258"]

בהכנת הידיעה השתתפו אור הלר, אלון בן דוד, חזי סימנטוב, אלמוג בוקר, מוריה אסרף וולברג, ספי עובדיה, ליאור קינן, אלי סניור, יוסי אלי, ישי פורת, גיל תמרי, נריה קראוס, יוסף ישראל, עלי מוגרבי, הילה אלרואי, מאיר מרציאנו, שלומי אלדר, ברוך קרא, אביעד גליקמן, מתן חודורוב, נגה ניר נאמן, ליאור ורוצלבסקי, מיה איידן, אריאלה שטרנבך, סיון אלקלק, טליה כהן, לירון שמם, נעם גולדברג, טל שורר, רוני שצ'וצ'ינסקי, אלעד זיני, לירן אהרוני, אורי שאבי, רן מאיר ודני מולכו