יריב לוין: "החוק להדחת נתניהו - חסר תקדים בדמוקרטיה"

שר התיירות תקף בריאיון לחדשות 13 את יוזמת כחול לבן, והוסיף כי אם החוק יעבור - הליכוד לא תפנה לבג"ץ. לטענתו, החוק מבטל את תוצאות הבחירות. "פטנט שאפילו האיראנים לא העיזו לחשוב עליו"

זמן צפייה: 08:54

בחזרה לפלונטר הפוליטי: שר התיירות יריב לוין תקף הערב (רביעי) בריאיון לחדשות 13, את יוזמת כחול לבן לקדם חוק שימנע ממועמד תחת כתב אישום להרכיב ממשלה "הדבר הזה מטורף, חסר תקדים בדמוקרטיה", אמר לוין. לדבריו, "באיראן יש מועצה שמסננת מועמדים לפני הבחירות, פה יש פטנט שאפילו האיראנים לא העיזו לחשוב עליו: הולכים לבחירות ואם לא מרוצים מהתוצאות - מבטלים אותן".

לוין התייחס גם לאפשרות כי במקרה והחוק יועבר, הליכוד תפנה לבג"ץ, ואמר כי "אני האחרון שימליץ לפנות לבג"ץ משני טעמים, הראשון אני חושב שבג"ץ לא צריך להתערב בסוגיות האלה, והשני - לא נקבל שם סעד".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

רה"מ: "המהלך שמוביל גנץ חותר תחת הדמוקרטיה ורצון הבוחר"

שבים ממדינות באירופה ייכנסו לבידוד; כנסים המוניים ייאסרו

99% מהקולות נספרו: גוש הימין יורד ל-58 מנדטים, כחול לבן – 33

שר התיירות יריב לוין
שר התיירות יריב לוין | צילום: חדשות 13

שר התיירות הביע את דעתו על נגיף הקורונה וההנחיות החדשות שהעביר משרד הבריאות. לטענתו, "הווירוס פוגע בתיירות בכל העולם, ובאופן קשה גם בחברות התעופה. אנחנו עושים מאמצים להוציא תיירים כמה שיותר מהר כי אין היגיון להחזיק אותם כאן בבידוד".

מוקדם יותר היום תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר כחול לבן בני גנץ, ברקע יוזמת מפלגתו. "המהלך שמוביל גנץ בשעות האחרונות חותר תחת יסודות הדמוקרטיה וחותר תחת רצון הבוחר", הצהיר בישיבת סיעות גוש הימין. "חזרנו והתרענו במערכת הבחירות – אמרנו שגנץ חובר לתומכי הטרור ברשימה המשותפת בניסיון לבטל את הכרעת הציבור".

"ההכרעה של העם ברורה: המחנה הציוני-הימני כולל 58 מנדטים, המחנה הציוני השמאלי כולל 47 מנדטים", המשיך ראש הממשלה. "הרשימה המשותפת, שמכפישה את חיילי צה"ל, מתנגדת לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הם כמובן לא כלולים במשוואה הזו - וזה היה רצון העם. הם לא 55 מנדטים. מחנה השמאל הוא 47 מנדטים ולא 54 מנדטים".

בנימין נתניהו בסיעת ראשי הימין בכנסת
בנימין נתניהו בסיעת ראשי הימין בכנסת | צילום: חדשות 13

נתניהו הצהיר: "גנץ אמר לפני הבחירות שהוא לא ישען על התמיכה של הרשימה המשותפת בשום דבר – עכשיו הוא נשען עליה בהכול. גנץ הפסיד את הבחירות בקלפי, הוא שיקר לבוחרים שלו ועכשיו הוא מנסה לגנוב את הבחירות – זו לא דמוקרטיה. חבריי ואני ומיליוני אזרחים שבחרו בנו לא ניתן לזה לקרות".

"גנץ, הפסדת בבחירות", קרא ראש הממשלה. "רד מהרעיון הפסול הזה. הוא רק יגדיל את השסע והפילוג בעם בדיוק ברגעים שבהם אנחנו צריכים לאחות את הקרעים ולעמוד יחד מול האתגרים הגדולים שלפנינו".

יו"ר כחול לבן השיב לדברים בחשבון הטוויטר שלו: "שתה כוס מים, תמתין לתוצאות האמת, ותבטיח לכבד אותן". גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס לדברים: "נתניהו, אני אלמד אותך מהי דמוקרטיה. שלטון רוב האזרחים - לא רוב היהודים. תארוז חפצים, אתה בדרך הביתה".