יו"ר יש עתיד טוען: אין הדתה בבתי הספר

יו"ר יש עתיד יוצא להגנת שר החינוך, וטוען כי "העובדה שהבנים שלי לא ראו דף גמרא ב-12 שנים היא מחדל". לפיד טען כי החשש מתכנים דתיים למערכת החינוך הוא "התקף חרדה"

יו"ר יש עתיד שובר שתיקה - ותוקף את הטענות להדתה: השר לשעבר יאיר לפיד טען היום (שלישי) בכנס העיתון "מקור ראשון" כי אין הדתה בבתי הספר. לדברי לפיד, "החשש מהדתה הוא התקף חרדה, שנובע משיח של 'אנחנו או הם'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד נשאל על הנושא, שמעורר שיח רב ברשתות וחששות מצד הורים, ואמר כי "הטענות להדתה הן למעשה התקף חרדה שנובע מהחשש של כל צד בישראל, כל מחנה בישראל, שהשבט השני ישתלט עליו".

יו"ר יש עתיד הוסיף: "העובדה ששני הבנים שלי סיימו 12 שנה במערכת החינוך הממלכתית מבלי שאיש טרח להראות להם דף גמרא היא מחדל נורא".

בנושא המדיני אמר לפיד כי הוא אינו רואה כל סיכוי לפינוי התנחלויות ב-10-20 השנים הקרובות. הוא אמר כי הוא תומך עקרונית במהלך שכזה, אך אינו רואה אותו בעתיד הקרוב ולא יסכים לשום פינוי חד צדדי כפי שהיה בהתנתקות. לפיד הוסיף כי הוא תומך ב"חוק ירושלים" של בנט - החוק שקובע כי החזרת שטחים מירושלים דורשת אישור של 80 חברי כנסת - בכפוף לשתי הבהרות שטרם קיבל.

''אין הדתה ואין שמדתה''. בנט
''אין הדתה ואין שמדתה''. בנט | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

בסוף השבוע האחרון שודר ב"אולפן שישי" ריאיון עם שר החינוך בנט, שטען כי "אין הדתה ואין שמדתה - אין את הדברים האלה. מערכת החינוך בישראל לא נועדה להחזיר בתשובה ילד אחד".

כשנשאל בנט על נתוני מכון "מולד", לפיהם הסכום שהוקדש ב-2015 בתחום היהדות היה גדול פי 17 מהסכום שהוקצה למדע וגדול פי תשע מהסכום שמוקצה ללימודי דמוקרטיה ודו-קיום, השיב: "ארגון מולד והקרן החדשה לישראל שמממנת אותו רוצים לפגוע במדינת ישראל, בזהות היהודית והציונית של המדינה ואנחנו לא ניתן לזה לקרות".

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מיהרה להגיב לדברי לפיד ואמרה: "יאיר לפיד שכח מה זה להיות חילוני. הוא פשוט מנותק. מנותק מהמציאות בישראל, מנותק מהציבור שבחר אותו לכנסת. אין מחיר שלפיד לא יהיה מוכן לשלם במסע החנפנות שלו לחרדים".