נתניהו לבן גביר: קבינט מצומצם? תוכיח שאינך מדליף סודות מדינה

ברקע סערת "חוק הרבנים", לו התנגדו חברי סיעת עוצמה יהודית, ראש הממשלה תקף את השר לביטחון לאומי: "מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם - חייב להוכיח שהוא לא מדליף". בן גביר הגיב בעקיצה: "קוראים לקדם את חוק הפוליגרף, ושיחול גם על בעלי קוצב לב"

בן גביר ונתניהו
בן גביר ונתניהו | צילום: רויטרס

לאחר הסערה עקב קידום "חוק הרבנים", שהסתיימה בהורדתו מסדר היום של הכנסת, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (רביעי) את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שסיעתו התנגדה לחוק זה, ומסר דרך הודעת מפלגת הליכוד: "מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם - חייב להוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה או שיחות פרטיות".

בתגובה, ממפלגת עוצמה יהודית, בראשות בן גביר, נמסרה תגובה עוקצנית כלפי נתניהו: "עוצמה יהודית תומכת בחוק הפוליגרף לחברי הקבינט וקוראת לראש הממשלה לקדם אותו במהירות, ובלבד שיחול גם על בעלי קוצב לב. עוצמה יהודית קוראת לבצע בדיקה כיצד דלפו חומרים מהקבינט הקטן".

בתוך כך, ממפלגת המחנה הממלכתי, בראשות בני גנץ, נמסר בתגובה לליכוד: "מי שסבור שיש שר שמדליף סודות מדינה, לא נותן לו את השליטה על משטרת ישראל וחברות בקבינט".

השר בני גנץ בהצהרתו
בני גנץ | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כאמור, שעות לפני שאמור היה לעלות להצבעה בוועדה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה הלילה על הורדת "חוק הרבנים" מסדר היום - זאת לאחר שהתגלה קושי לגבש רוב להעברתו, בעקבות התנגדות של חלק מחברי הכנסת בליכוד. בעוצמה יהודית הביעו קודם לכן התנגדות לחוק, ומסרו: "לא ניתן יד לדיל פוליטי בין נתניהו ודרעי למנסור עבאס".

בש"ס הגיבו: "מדובר בשקר מוחלט. ש"ס לא עשתה שום הסכם עם אף מפלגה ערבית או כל מפלגה מסיעות האופוזיציה לתמיכה בחוק הרבנים, ומצפה להעביר את החוק בתמיכת 64 אצבעות הקואליציה בלבד. איתמר בן גביר כדרכו הנלוזה מפיץ שקרים במטרה לסחוט את ש״ס לקבל מינוי רבנים שהוא חפץ בהם, או מינוי רב ראשי כזה או אחר, בניגוד לכללים. מהלך זה לא יצלח".