ברק: "אין לי בעיה להיות מספר 2 של פרץ - כדי להפיל את נתניהו"

בריאיון ברדיו 90FM אמר יו"ר "ישראל דמוקרטית" כי הוא מוכן לחיבור מפלגתו עם מפלגת העבודה • פרץ והורוביץ נפגשו: "דנו באתגרים המשותפים ובדרכים להביא לשינוי"

זמן צפייה: 01:16
יו"ר "ישראל דמוקרטית", אהוד ברק, הצהיר היום (שני) כי "אין לי בעיה להיות מספר 2 של עמיר פרץ. אני פועל לכך שיהיה גוש גדול עם מיקוד להפלת נתניהו, שמבין שזמנו עבר - שאם ינהג בתבונה וילך, לא ימצא עצמו בסרבל כתום". את הדברים אמר בריאיון ברדיו 90FM. דבריו של ברק הגיעו בתגובה לדבריו של פרץ, שאמר בריאיון ברדיו 101.5FM כי לברק אין לגיטימציה לדרוש את המקום הראשון. במקביל, נדמה כי איילת שקד לא מעוניינת לקבל את הצעתו של יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, להיות במקום השני במפלגה. ייתכן שתשוב לימין החדש ותוביל את המפלגה. כמו כן, מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, קיבל הצעה להצטרף לרשימת ישראל ביתנו. זאת, לצד מספר הצעות נוספות שקיבל. בתוך כך, יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ נפגש עם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ. "בירכתי את חברי ניצן הורוביץ על היבחרו לתפקיד יו״ר מרצ", סיפר פרץ לאחר הפגישה. "דנו ברצינות באתגרים המשותפים של המחנה הדמוקרטי בישראל, ובדרכים להביא לשינוי שלטון הימין בראשות נתניהו בדרך לצדק חברתי, שלום ושוויון". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> מסתמן: אהוד ברק יצרף למפלגתו את אבי בוסקילה נתניהו השיב לברק: "לא יהיה שום שינוי בחוקי החסינות" שם מפלגתו החדשה של אהוד ברק: ישראל דמוקרטית
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
עמיר פרץ וניצן הורוביץ | צילום: חדשות 13
אתמול נודע כי ברק מנהל מגעים מתקדים עם מנכ"ל שלום עכשיו לשעבר, אבי בוסקילה, במטרה לצרפו למפלגה החדשה. גורמים המעורים בפרטים מסרו לחדשות 13 שברק ובוסקילה קרובים להודעה על שיתוף פעולה בימים הקרובים. בשבת ברק הודיע כי "ישראל דמוקרטית" הוא שמה של מפלגתו החדשה שהקים לפני כשבועיים. "מדינת ישראל נמצאת רגע לפני פירוק מוחלט של הדמוקרטיה הישראלית. רגע לפני שאנחנו מוותרים על כל מי ומה שאנחנו. זה איום אסטרטגי לא פחות גדול מהאיום האיראני. הבחירה של כל אחת ואחד מאיתנו היא בין מדינת ישראל או מדינת נתניהו", מסר ברק.
יו''ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, יו''ר מפלגת הליכוד בנימין נתניהו, אהוד ברק
יו''ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, יו''ר מפלגת הליכוד בנימין נתניהו, אהוד ברק | צילום: רויטרס
הרמטכ"ל לשעבר המשיך: "הבחירה היא בין ריסוק הדמוקרטיה הישראלית, פגיעה מכוונת בשלטון חוק, בבית המשפט ובמשטרת ישראל, בין רמיסה מוחלטת של הממלכתיות והסולידריות הישראלית – לבין המדינה היהודית והדמוקרטית שישראל צריכה, ראויה ויכולה להיות. עכשיו הזמן להחזיר את התקווה והאומץ לישראל, להתאחד ולהחזיר את ישראל לפסים". עד כה, ברק הכריז כי חברי המפלגה הם האלוף (במיל') יאיר גולן, פרופ' יפעת ביטון, נעה בן-ארצי רוטמן, יאיר (יאיא) פינק ושגית פרץ-דרעי. אתמול התייחס ראש הממשלה נתניהו לדבריו ברק, והצהיר: "לא יהיה שום שינוי בחוקי החסינות - זה הכול בלופים של אהוד ברק, שמקשקש על 'קץ הדמוקרטיה'. זה קשקוש ואוויר חם". את הדברים אמר בסרטון שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו. נתניהו הדגיש: "לא כללנו שום שינוי בחוקי החסינות עם המפלגות שאיתן חתמנו הסכמים קואליציוניים. הלכנו להקים איתן ממשלה, אף אחד לא ידע שלא נקים ממשלה, והעובדה היא שלא כללנו את זה. אין צורך בזה, לא צריך את זה, קודם כל כי לא היה כלום ולכן גם לא יהיה כלום אבל מעבר לכל דבר אחר - יש חוק קיים ולא צריך חוקים חדשים". ברק בתגובה השיב לראש הממשלה: "לא יהיה כלום כי אין כלום? ביבי, אני מכיר אותך היטב. לפי קצב פליטת השקרים, מחוג הלחץ שלך מתקרב ל-100. ביבי, תשתה קצת מים. רק התחלנו".