חזרו הביתה: בני הזוג אוקנין נחתו בנתב"ג לאחר ששוחררו מהמעצר

סוף למשבר שנמשך שבוע: באישון לילה הודיעו בנט ולפיד כי בני הזוג שנעצרו בטורקיה שוחררו. לפיד הודיע למשפחה בארץ על כך כבר אתמול והכול נשמר בסוד. "מודים לנשיא טורקיה", אמרו בנט ולפיד

זמן צפייה: 00:49

תם הסיוט: לאחר שבוע במעצר, מורדי ונטלי אוקנין שוחררו מהמעצר בטורקיה ונחתו הבוקר (חמישי) בישראל. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד הודיעו על שחרורם במהלך הלילה. הם כעת עושים דרכם למשפחתם במודיעין.

לפיד התקשר כבר אתמול לבני משפחת אוקנין בארץ כדי לבשר על המהלך. השיחה התקיימה מעט לאחר השעה 16:30. הפחד היה שאם יפורסם, אפילו רמז, בני המשפחה לא יעלו לטיסה. הם שמרו על הכול בסוד מוחלט.

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-articles-part-2111180649' autoplay='0' credit='' desc='בני הזוג עם הנחיתה' poster='' kid='1_0xj7egc6' duration='14']

"אנחנו מודים לנשיא טורקיה ולממשלתו על שיתוף הפעולה", נכתב בהודעת בנט ולפיד. "אנו מבקשים להביע את הערכתנו הרבה למשפחת אוקנין על עמידה איתנה במצב המורכב ועל שיתוף פעולה פתוח וחם עם משרד החוץ". עוד כתבו השניים: "תודה מיוחדת לנשיא המדינה הרצוג על פעילותו למען השבתם הביתה".

Whatsapp Image 2021 11 18 At 0
בני משפחת אוקנין מחכים בביתם לנטלי ומורדי

עו"ד המשפחה, ניר יסילוביץ' אמר בפתח בית משפחת אוקנין במודיעין: "הרגשתי שמדינה שלמה מאחוריי. אני רוצה להודות לראש הממשלה, לשר החוץ ולקונסול ישראל בטורקיה. היו פה מאמצים עילאיים הן מהצד משפטי שלי והן בצד הדיפלומטי. המשימה הושלמה, אחד הימים המרגשים בחיי. אני מוקיר תודה לכולם. אני תשוש, זה היה שבוע משוגע. אני הבטחתי למורדי ונטלי שאוביל אותם לישראל והצלחנו יחד במשימה".

גורם מקצועי שטיפל בעניין מקרוב אמר לאחר השחרור כי בסופו של דבר היה מדובר באירוע מקומי שיצא משליטה ולא הנחיה מגבוה לעצור ישראלים. לדברי הגורם, כשכדור השלג החל להתגלגל ולתפוח היתה התלבטות בדרג הפוליטי בטורקיה, לרבות ארדואן, כיצד לנהוג.

הגורם ציין כי אפשר להניח בזהירות שהדרך שבה בחר המנהיג הטורקי תגדיל את הסיכוי שנראה התקרבות מתונה ביחסי ישראל-טורקיה בקרוב. הטורקים כבר הרבה זמן מאותתים על רצון להתקרב וישראל מאוד היססה בגלל הקשר עם היוונים והקרבה של ארדואן לחמאס והתבטאויותיו החריפות נגדינו בשנים האחרונות.