לראשונה מאז הבחירות: הקבינט המדיני ביטחוני יתכנס היום

לאחר שבסוף השבוע זוהו שני שיגורים מהרצועה, חברי הקבינט יתכנסו בשעות אחה"צ. ליברמן: "לאור האיומים הביטחוניים בדרום ובצפון, אני שב וקורא לרה"מ נתניהו ולח"כ גנץ - גלו אחריות"

זמן צפייה: 07:14

חברי הקבינט המדיני ביטחוני יתכנסו היום (ראשון) בשעה 16:00 - בפעם הראשונה מאז הבחירות.

בתוך כך, יו״ר ישראל ביתנו ליברמן כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לאור מצב החירום הלאומי, האתגרים הכלכליים והאיומים הביטחוניים בדרום ובצפון, וממקומות רחוקים יותר, אני שב וקורא לרה"מ נתניהו ולח"כ בני גנץ: גלו אחריות ומנהיגות, שימו את האגו בצד ותפסיקו עם המשחקים, הספינים ובזבוז הזמן. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות חזקה ויציבה".

לעוד כתבות בנושא:

שני שיגורים זוהו מרצועת עזה; אין נפילות בשטח ישראל

אלפי פלסטינים הפגינו בגבול הרצועה; אחד נהרג

הרמטכ''ל אביב כוכבי בסיור במוקדי ההפגנות על גדר הרצועה | צילום: דו''צ

ביום שישי, נורו שתי רקטות לעבר שטח ישראל - אך נחתו בשטח רצועת עזה. ביישוב במועצה האזורית אשכול הופעלה אזעקת "צבע אדום". מדוברות המועצה האזורית אשכול נמסר כי "התרעת צבע אדום הופעלה ביישוב במועצה - אין נפילות ביישוב. ככל הנראה נפילה בשטח הרצועה".

מסתמן כי הירי התבצע על ידי ארגון קטן יחסית ברצועה, ולא על ידי חמאס או הג'יהאד האסלאמי. עם זאת, כלי התקשורת בעזה מדווחים כי חמאס כבר החל לפנות עמדות ברצועה, מחשש לתגובת צה"ל אפשרית במהלך הלילה.

מפגין על גבול הרצועה בהפגנת יום שישי | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר באותו יום, הפגינו כ-6,000 פלסטינים כמדי שבוע בכמה מוקדים בגבול רצועת עזה, וממשרד הבריאות בעזה נמסר כי אחד מהם נהרג ו-54 נפצעו במהלך העימותים עם צה"ל. חלק מהמפגינים השליכו רימונים מאולתרים ומטענים לעבר חיילי צה"ל, שהגיבו בגז מדמיע ובאש צלפים.

הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר במוקדי ההפגנות בגזרת אוגדת עזה יחד עם מפקד פיקוד הדרום, הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה, אליעזר טולדנו. הרמטכ"ל נפגש עם לוחמי ומפקדי גדודי גולני, הפועלים בגזרה מזה כשלושה חודשים.

בתום ההפגנה, מסר דובר תנועת "חמאס", חאזם קאסם: "הפגיעה המתמשכת של הכיבוש במפגינים הבלתי אלימים מהווה הפרה בוטה של הדין והנוהג הבין-לאומי. הכיבוש יישא בהשלכות לפשעיו, ועל המתווכים לפעול כדי לאלץ אותו להפסיק את התוקפנות שלו".