עקב הטיפול במדינות ערב המתונות: מתיחות חריפה בין המוסד למל"ל

בכירים במוסד טוענים כי אנשי המטה לביטחון לאומי עוקפים אותם ומנהלים קשר לא מתואם מול מדינות ערביות ומוסלמיות. משרד רה"מ: "קיים שיתוף פעולה מצוין" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 01:45

פרסום ראשון: בכירים במוסד טוענים כי אנשי המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה עוקפים אותם ומנהלים ערוצי קשר לא מתואמים מול מדינות ערביות ומוסלמיות.

פקיד בכיר אמר לחדשות 13 כי הביקורת של בכירי המוסד ממוקדת ביד ימינו של היועץ לביטחון לאומי מאיר בן-שבת – איש הצללים המכונה מעוז – שמשמש כשליח מיוחד של משרד ראש הממשלה למדינות ערביות ומוסלמיות.

במהלך אחד הוויכוחים בין המוסד למטה לביטחון לאומי איימו בכירים במוסד כי אם המטה לביטחון לאומי יפעל שוב מול מדינות ערב ללא תיאום – המוסד ינקוט נגדו בסנקציות שיקשו על מגעיו עם העולם הערבי.

מאיר בן שבת ויוסי כהן
מאיר בן שבת ויוסי כהן | צילום: לע''מ,

הצנזורה הצבאית אינה מאפשרת לפרט מהן אותן סנקציות. הפקיד הבכיר אמר: "במוסד לא אוהבים את הניסיון של מאיר בן שבת ושל מעוז לנהל מגעים עם מדינות האזור תוך עקיפת המוסד אז הוציאו להם כרטיס צהוב. במוסד לא מתכוונים לאפשר קיומו של יצחק מולכו חדש".

ממשרד רה"מ בשם המוסד והמל"ל: "במוסד ובמל"ל דוחים את הטענות על מחלוקת בין הגופים ומוסרים -  שיתוף הפעולה הוא מצוין".

מלשכת רה"מ נמסר: "הידיעה מגמתית ומעוותת. המוסד והמל"ל פועלים בתיאום ובמקביל להשגת המטרות שנקבעות על ידי ראש הממשלה. כל גוף פועל על פי ייעודו מול הגורמים המקבילים לו ובשיתוף פעולה מצוין. שני הגופים רשמו הישגים משמעותיים בחיזוק ביטחונה של מדינת ישראל ובקידום מעמדה בעולם".