הליכוד נגד בנט: צבוע ומתחסד

סערת תיק 2000 נמשכת: לאחר שגינה בנט את בקשת רה"מ לפרסום שלילי כנגדו בידיעות אחרונות ואמר כי הדבר גורם ל"תחושות לא נעימות", בליכוד לא נשארים חייבים

הקרבות ממשיכים. בנט ונתניהו
הבוקר (שני) הגיב לראשונה שר החינוך נפתלי בנט לפרסומים כי רה"מ נתניהו התלונן בפני מו"ל ידיעות אחרונות על הסיקור שמקבל בנט, תלונה שהובילה לפרסום כתבה שלילית על השר, ואמר כי "זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי". זמן קצר לאחר מכן בליכוד השיבו אש ואמרו כי מדובר ב"צביעות ובהתחסדות פאתטית שאיש לא קונה". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "תמוה מאד שמי שפעלו לסגירת עיתון בישראל וזכו לכיסוי מלטף בידיעות אחרונות ובווינט שנמשך עד היום, תוך שהם מצפצפים על בוחרי הימין, שוב מטיפים מוסר לראש הממשלה", מסרו גורמים בליכוד. בעקבות הפרסום בשבוע שעבר בעיתון "הארץ", התייחס הבוקר השר בנט לדברים בריאיון לאפי טריגר בגל"צ. "זה מאוד לא נעים, מאוד לא נעים להבין שראש ממשלה פונה למו"ל כדי לבקש שיעשו סדרת כתבות נגד הבית היהודי ובתמורה יסגרו את ישראל היום או משהו כזה", אמר השר. "אני יודע שהמשטרה בודקת את הנושא ואני בהחלט אשמח לקבל את האינפורמציה". שר החינוך הוסיף בתגובה לכתבות התוקפניות כלפיו ב-YNET ב-2014, לפני הבחירות: "בזמן אמת לא הבנתי מאיפה כל סדרת הכתבות הללו, שהיו מצוצות מהאצבע, הגיעו. דיברו שם על הקמת מעונות ואני מאוד השקעתי בזה. עכשיו זה מתחבר לי, אבל זה לא בסדר. די הופתעתי, רק בשישי חיברתי את הדברים שאז קרו. זה הדבר האחרון שהייתי מעלה על דעתי, עכשיו זה סוגר מעגל אצלי. זו לא תחושה נעימה".
mmm
צילום: פלאש 90, קוקו
"נושא בנט טופל" ביום שישי האחרון הגיבו בזעם גורמים בבית היהודי לפרסום ואמרו: "חשים תחושת גועל וקבס מבקשת נתניהו מנוני מוזס לפגוע בבנט". הגורמים במפלגתו של בנט הוסיפו: "אנו המומים שבעיצומה של ברית הוא הלך ועשה זאת", הוסיפו . בליכוד לא נשארו חייבים ואמרו כי על חברי הבית היהודי להפסיק עם הצביעות. "מעניין היכן הייתה תחושת הגועל של בנט ושקד כשהם קידמו את החוק לסגירת 'ישראל היום', תמורת כיסוי מלטף אינסופי מנוני מוזס שנמשך עד היום", אמרו גורמים בליכוד. העיתונאי גידי וייץ דיווח בשבוע שעבר כי באחת הפגישות בין נתניהו למוזס התלונן ראש הממשלה על היחס שמעניק "ידיעות אחרונות" ליריבו הפוליטי נפתלי בנט - ואף רמז כי הוא מעוניין שהבית היהודי, מפלגתו של בנט, תוחלש. בפגישה מאוחרת יותר הציג מוזס מחווה שעשה לנתניהו: כתבה ב"ידיעות אחרונות" התוקפת את נפתלי בנט. לפי הפרסום, מדברי מוזס לפיהם נתניהו יכול לכהן כראש הממשלה "כמה שירצה" השתמע גם כי יהיה מוכן לפגוע בתדמיתם של יריבים פוליטיים, בהם בנט. נתניהו טען בפני מוזס כי הוא מגונן על בנט ועל משה כחלון ו"עוטף אותם בצמר גפן". מוזס אמר בפגישה הבאה כי "נושא בנט טופל" והציג את הכתבה כראיה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כבר הבהיר שהסוגיה המרכזית שהוא יבחן, כאשר יחליט האם להגיש כתב אישום, תהיה סוגיית התמורה שקיבל או לא קיבל נתניהו ממוזס בתמורה לשינויים שהציע לבצע בעיתון "ישראל היום". וייץ פרסם כי נתניהו ומוזס צפויים להיחקר בקרוב שוב במסגרת הפרשה המכונה תיק 2000. לפי הדיווח, המשטרה מתכוונת לגבות בקרוב מעבר לים עדויות ממספר אנשים ששמותיהם הוזכרו בהקשר לפרשה, בהם בעלי "ישראל היום" שלדון אלדסון ואילי הון שנתניהו ניסה לפי החשד לשכנע לרכוש חלק מ"ידיעות אחרונות".