"מסכן את שלטון הימין": ח"כים ושרים בליכוד נגד נתניהו

בעקבות סקר חדשות 13 לפיו חזרתו של ברק לפוליטיקה תטה את הכף לטובת גוש השמאל-מרכז, גורמים במפלגה מתקוממים בשיחות סגורות נגד התנהלות רה"מ: "גורר את המפלגה והגוש כולו לשירות מטרותיו"

זמן צפייה: 03:30
חברי כנסת ושרים בליכוד התקוממו ביממה האחרונה נגד ראש הממשלה נתניהו, בעקבות סקר חדשות 13 שהתפרסם אתמול (רביעי), לפיו חזרתו של אהוד ברק לפוליטיקה תייצב את גוש השמאל-מרכז על 61 מנדטים. בשיחות סגורות מחו חברי המפלגה כי "התנהלותו מסכנת את שלטון הימין". גורם בליכוד אמר היום כי "נתניהו גורר את המפלגה והגוש כולו לשירות מטרותיו האישיות. כל עוד הוא מביא שלטון - ניחא, אבל עכשיו מתעוררת סכנה שהציבור יעניש אותנו על התזזיתיות הזו, וקיימת סכנה שנאבד את השלטון". תגובת דובר ראש הממשלה: "סקר פנימי של הליכוד מצביע על כך ש-98% מבוחרי הליכוד מעוניינים אך ורק בראש הממשלה בנימין נתניהו לראשות הליכוד. כל הכותרות האנונימיות ביממה האחרונה מייצגות רק כמה גורמים ממורמרים ולא מעבר לכך". כאמור, אתמול פורסם בחדשות 13 סקר ממנו עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגתו החדשה של אהוד ברק הייתה מטה את הכף לטובת גוש המרכז-שמאל – שהיה זוכה ל-61 מנדטים. גוש הימין, ללא ליברמן, יזכה ל-52 מנדטים. מפלגת הליכוד ביחד עם כולנו הייתה זוכה ל-32 מנדטים – בדומה למפלגת כחול לבן שהייתה זוכה אף היא ל-32 מנדטים. עוד בחדשות 13: אחרי הכרזת ברק: ח"כ סתיו שפיר קוראת לאיחודים במחנה השמאל סקר: עם שובו של אהוד ברק לפוליטיקה – גוש המרכז-שמאל מנצח ברק מקים מפלגה חדשה: "יש להפיל את משטר נתניהו"
סקר מנדטים חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13 | צילום: חדשות 13
רשימה ערבית משותפת בראשות איימן עודה הייתה זוכה ל-12 מנדטים, ישראל ביתנו – 7, ש"ס – 6, יהדות התורה – 6, מפלגתו של ברק – 6, מרצ – 6, העבודה – 5, איחוד מפלגות הימין – 4, הימין החדש – 4 מנדטים. עוד עולה מהסקר כי כמחצית מהציבור (48%) תומך בביטול הבחירות, לעומת 35% מהציבור שלא תומך בביטול, ו-17% שהשיבו כי אינם יודעים.
סקר מנדטים חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13 | צילום: חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13 | צילום: חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13
סקר מנדטים חדשות 13 | צילום: חדשות 13
אתמול כינס ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר, אהוד ברק, מסיבת עיתונים בבית סוקולוב שבתל אביב, והכריז על הקמת מפלגה חדשה שתתמודד בבחירות הקרובות. "באנו לכאן לומר את דברינו על מה שקורה מסביב", אמר ברק בפתח דבריו. "ולהודיע על הקמת מפלגה חדשה שתפעל לתיקון גדול במובנו היעודי במדינה ובחברה". ברק האשים את ראש הממשלה נתניהו בפלגנות, ואמר: "הניסיונות לשבש שוב ושוב תהליכים דמוקרטיים, לתעתע בציבור ולהציע שוחד פוליטי הם המשך ישיר להתנהלות נתניהו שתכליתה לפלג ולהסית זה נגד זה את כל חלקי החברה הישראלית". "נתניהו וחברי הכנסת עושים שימוש ציני בטיעונים ממלכתיים, שבועות בודדים לאחר שפיזרו את הכנסת בניגוד לרצון חבריה - כדי למנוע מנשיא המדינה להעביר את המנדט להרכבת הממשלה אל חבר כנסת אחר", המשיך ברק. "אנחנו לא עיוורים. מערכת הבחירות האחרונה הוקדמה אך ורק כדי לשבש את מהלכי המשפט שהולך ומתקרב נגד נתניהו".
אהוד ברק
אהוד ברק | צילום: רויטרס