"אני, איתן כבל הגדול, מושפל!"

לאחר שהכחיש את הדיל עם יחימוביץ', פורסמה הערב שיחה נוספת שקיים ח"כ איתן כבל - בה תבע את עלבונו. "אני, איתן כבל הגדול, מושפל". כבל אמר כי יתמודד במקום יחימוביץ' וזעם

לאחר שהכחיש את הדיל בינו לבין יחימוביץ' בריאיון ל"פגוש את העיתונות", אמש (ראשון) נחשפה הקלטה נוספת בה נשמע ח"כ איתן כבל טוען כי הושפל בפני חבריו לסיעה, איציק יואל ולאון בן לולו, משום שהתנגדו לאפשר ליחימוביץ' לרוץ לראשות ההסתדרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלוהים אדירים, אתם עכשיו זרקתם אותי לכלבים", נשמע כבל אומר בשיחה עם חברו לסיעה. "השפלתם אותי כפי שאף אחד לא השפיל אותי. אתם השפלתם אותי...אני מתבייש, אני מושפל. אני, איתן כבל הגדול, אתה מבין? אני מושפל...".

"זרקתם אותי שותת דם ברחוב", הוסיף כבל. "אני עמדתי בפני ההזדמנות של החיים שלי. ועל מה? בשביל מה? הבטחתי לכם, אני אומר לכם, היא (שלי יחימוביץ') הייתה מתמודדת - היא הייתה קורעת אותו (אבי ניסנקורן) לגזרים. אתם לא יודעים מה קורה בהסתדרות...אח שלי, אני לא אוותר, אני לא אפרוש. אני אקריב את החיים שלי בשביל מה שעשיתי!".

בהקלטה החדשה נשמע כבל אומר כי יתמודד במקום יחימוביץ'. "תשמע, אני החלטתי להתמודד...היא (שלי יחימוביץ') ראתה את הסיפור, אמרה לי 'תשמע..' היא הבינה שהיא לא יכולה להיות", המשיך כבל. "אני בשל לזה יותר מכל דבר אחר. אני רוצה להתמודד. אתם צריכים להחזיר לי את הסיעה, שאני בניתי אותה בשביל עצמי ורק בשביל עצמי".

עו"ד אילן בומבך, המייצג את העותרים נגד כבל ויחימוביץ', אמר כי ההקלטה החדשה מוכיחה שלא נאמרה אמת בבית המשפט. "מדובר בהליך שבו שני הנתבעים משקרים ביודעין בהליך שיפוטי, כשהם יודעים שזה לא נכון", אמר בומבך.

יחימוביץ'
יחימוביץ' | צילום: Miriam Alster/FLASH90

כבל: "מעולם לא שיקרתי"

ההקלטה החדשה מגיעה לאחר שב"אולפן שישי" נחשף ההסכם הסודי בין השניים ואתמול שב כבל והדגיש כי אין דיל. "מעולם לא שיקרתי", אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות", "אני אמרתי שאין דיל והתכוונתי במלוא הלב שלי".

"אני רוצה לבקש סליחה מהציבור על הדברים הלא נעימים שאמרתי, שלא היה ראוי להגיד גם במקומות סגורים", הוסיף כבל. " בדרך כלל אני לא מדבר ככה - זה היה בחדר סגור עם האנשים הקרובים אליי. אני משפיל את עיניי על דבריי, אבל רק על זה".

כבל השיב למתקפה עליו ועל ח"כ יחימוביץ' ואמר: "זה מקומם הטהרנות והצדקנות, הדבר היחיד שהעלינו על הכתב זה הסכם קואליציוני כי זה שתי סיעות. אנחנו אנשים פוליטים ואנחנו לא לבד, כשאני מביא סיעה אנשים רוצים להיות חלק מכל המהלך כולו. גם בימים אלה אני עדיין מהמחוקקים המובילים בכנסת ובוודאי באופוזיציה".