בפעם השנייה היום: רה"מ בנט וח"כ אורבך נפגשו

קואליציה בהתפרקות: ראש הממשלה נפתלי בנט וח"כ ניר אורבך מימינה נועדו הערב שוב, לאחר שנועדו הבוקר כשעל השולחן בקשתו של בנט לעוד קצת זמן על מנת לנסות לארגן טוב יותר את הקואליציה

זמן צפייה: 05:36

אחרי שהבוקר (ראשון) נפגשו ראש הממשלה נפתלי בנט וח"כ ניר אורבך (ימינה), כשעל השולחן בקשתו של בנט לעוד קצת זמן על מנת לנסות לארגן טוב יותר את הקואליציה - ואורבך כבר אמר לכל מי ששוחח איתו בשבועיים האחרונים כי הוא חושב שאין תוחלת להמשך חייה של הקואליציה - נפגשו הערב השניים שוב.

השאלה אם בנט יקבל עוד זמן תלויה בין היתר בניסיון להביא להתפטרותם של ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ וח"כ מאזן גנאים מרע"מ. לפי הדיווחים מהימים האחרונים, הניסיון הזה נתקל בקשיים, ובקואליציה פחות אופטימיים באשר לסיכויים שהשניים הללו יתפטרו מהכנסת. בכיר בקואליציה אמר הערב כי "זועבי וגנאים מביאים במו ידיהם לממשלת נתניהו-בן גביר-סמוטריץ'".

נפתלי בנט
ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

כזכור, ביום חמישי התקיימה פגישה בין בנט לבין אורבך בקריה בתל אביב, ובתום השיחה הגדירו השניים את הפגישה כ"טובה" וקבעו להיפגש שוב בתחילת השבוע. אורבך אמר למקורביו אתמול כי אם "יקנו ממנו זמן" במובן של התקדמות עם תקנות יהודה ושומרון - הוא ידחה את ההודעה על פרישתו. בנט, מצידו, צפוי לומר לו כי נותר זמן עד סוף החודש ויבקש ממנו הזדמנות לארגן מחדש את הקואליציה.

ח''כ ניר אורבך
ח''כ ניר אורבך | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במסגרת המגעים עם הליכוד, נפגש ח"כ אורבך עם ח"כ יריב לוין מהליכוד וניסה להבין אם במפלגה חותרים לבחירות או להקמת ממשלה חלופית. לשיטתו של אורבך, יש לעשות הכול כדי להקים ממשלה חלופית ולא ללכת לבחירות - וכך גם חושבת איילת שקד.