בית המשפט המחוזי בתל אביב: לחדש את ספירת הקולות

עם תום הדיון בביהמ"ש בעתירה שהגישה ח"כ יחימוביץ' לעצור את ספירת הקולות בבחירות להסתדרות בחשד לזיופים, קבע השופט כי יש לסיים את הספירה שהופסקה אמש

שלי יחימוביץ', אבי ניסנקורן. "זה סדום ועמורה". יחימוביץ' וניסנקורן
שלי יחימוביץ', אבי ניסנקורן. "זה סדום ועמורה". יחימוביץ' וניסנקורן | צילום: פלאש 90 , מרים אלסטר
כשעה לאחר שהחל בבית המשפט הדיון בטענות לשיבושים בבחירות להסתדרות, בעקבות עתירה שהגישה סיעת "הבית החברתי" של חברת הכנסת שלי יחימוביץ', הורה השופט איתן אורנשטיין לחדש את ספירת הקולות. אמש (רביעי) הורה אורנשטיין לעצור לאלתר את ספירת הקלפיות ודרש מניסנקורן ויחימוביץ' להגיש את תגובתם לקראת הדיון המחודש היום. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת הבוקר הסבירה יחימוביץ' מה עמד מאחורי העתיר שהגישה. "יש אלפי עדויות של רמאות וזיופים מאוד יצירתיים, מובנים ומתוכננים", אמרה בראיון לרשת ב'. "משאית יוצאת מחיפה עם קלפיות בחצות ומגיעה לתל אביב רק ב-10:30 בבוקר, מטיילת כל הלילה. הקלפיות לא מאובטחות, פתוחות, ללא אזיקונים".
מעטפות ממוספרות
מעטפות ממוספרות
בתמונות שהציגה יחימוביץ' בפני בית המשפט נראות מעטפות הצבעה ממוספרות, מהן עולה חשד אפשרי כי מישהו ניסה לעקוב אחר זהות המצביע ולמנוע בחירה חשאית. בתמונות אחרות נראות קלפיות פתוחות ללא שמירה ופיקוח. עדויות אלה משמשות כראיות של הסיעה נגד ניסנקורן בבית המשפט.
יחימוביץ וניסנקורן
יחימוביץ וניסנוקרן | צילום: פייסבוק
יחימוביץ' הבהירה כי סיעתה תדרוש בחירות חוזרות. "בכל פעם שהפסדתי, אני לא חושבת שיש פוליטיקאי אחר שאמר כמוני - 'אני מקבל את ההכרעה' - אבל כאן הייתה מערכת אלימה ושיטתית של הבוחר", הסבירה. בריאיון הבוקר לגלי צה"ל הדף יו"ר ההסתדרות ניסנקורן את טענות יחימוביץ'. "זהו מסע הסתה שקרי", אמר. "בואו לא ניתן להחלטה של השופט משמעות שאין בה". מסיעת 'עוגנים' בראשה עומד ניסנקורן נמסר בתגובה רשמית: "מרגע לרגע מתברר שהקשר של יחימוביץ' עם העולם אובד. היא ממשיכה להילחם בצורה פתטית".