גרינבלט הודיע: "תוכנית השלום לא תוצג לפני הבחירות בישראל"

השליח האמריקני למזרח התיכון הצהיר כי הוחלט להמתין עם פרסום "עסקת המאה" ונספחיה, ולחשוף אותה רק אחרי 17 בספטמבר. זאת, לאחר שטראמפ הצהיר בשולי ועידת ג'י 7 כי ייתכן שהיא תוצג קודם לכן

טראמפ: "ייתכן שנציג את תוכנית השלום לפני הבחירות בישראל"
זמן צפייה: 00:29
השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, הודיע היום (רביעי) כי תוכנית השלום האמריקנית ונספחיה לא יוצגו לפני הבחירות בישראל, שיתקיימו ב-17 בספטמבר. עוד בחדשות 13: טראמפ: "ייתכן שנציג את תוכנית השלום לפני הבחירות בישראל" טראמפ: "תוכנית השלום תפורסם לאחר הבחירות בישראל" בולטון: "עמדת טראמפ מול איראן – ללא שינוי; אין סיבה להטבות"
ג'ייסון גרינבלט, יועץ למשא-ומתן בינלאומי ושליח הממשל האמריקני למזרח התיכון
ג'ייסון גרינבלט, יועץ למשא-ומתן בינלאומי ושליח הממשל האמריקני למזרח התיכון | צילום: GettyImages
החלטת הבית הלבן, שדווחה לראשונה בחדשות 12, מגיעה לאחר דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשולי ועידת הג'י 7 - שם אמר לעיתונאים כי "ייתכן שנציג את התוכנית לפני הבחירות בישראל". לדבריו, "אולי תראו את העסקה לפני הבחירות, אך כמובן שלא יהיה הסכם לפני סוף השנה". עוד אמר הנשיא האמריקני: "תראו מה קורה עם הישראלים והפלסטינים, המצב הסתבך מאוד בגלל הבחירות בישראל. אני חושב שהפלסטינים ירצו להגיע לעסקה, הם זקוקים למימון שלנו. שני הצדדים רוצים להגיע לעסקה, אחרי כל כך הרבה שנים - הם עייפים מלהילחם".
טראמפ בפסגת ג'י 7
טראמפ בפסגת ג'י 7 | צילום: רויטרס
עם זאת, לפני כשבוע התייחס טראמפ למועד פרסום "עסקת המאה" ואמר כי ככל הנראה יחכה עם המהלך עד לאחר הבחירות בישראל, ב-17 בספטמבר. עם זאת, הנשיא טען כי ייתכן וחלקים ממנה יפורסמו טרם הבחירות. נוסף לכך, הנשיא התייחס לדיווחים לפיהם חברי קונגרס בכירים מהמפלגה הדמוקרטית שוקלים לנקוט צעדים נגד ישראל ברקע הסערה סביב האיסור שהוטל על אילהאן עומאר ורשידה טליב להיכנס לישראל. "הדמוקרטים רוצים לנקוט בצעדים נגד ישראל בגלל שהיא נלחמת נגד שניים, אולי ארבעה, אנשים שאמרו דברים שלא ניתן להעלות על הדעת על ישראל והאנשים בה. לדמוקרטים יש כזה זלזול בישראל", כתב בחשבון הטוויטר שלו.