שר הביטחון לשעבר יעלון: "אקים מפלגה, אתמודד על ההנהגה"

שר הביטחון לשעבר מתח ביקורת חריפה נגד שרי הקבינט בימי צוק איתן וטען כי כמה מהם ניסו להפיל את נתניהו, ולפגוע בו וברמטכ"ל גנץ משיקולים פוליטיים

ארכיון

על אף הביקורת הקשה שספג בעת פרסום דוח מבקר המדינה בנוגע למבצע צוק איתן, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון אמר הבוקר (שבת) כי בכוונתו להקים מפלגה ולהתמודד על הנהגת המדינה בבחירות הקרובות. "קיבלתי החלטה להקים מפלגה, כוח פוליטי, כדי להתמודד על ההנהגה הלאומית", אמר יעלון לבן כספית באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בונה כח פוליטי שלי בעצמי ומשאיר את האופציות פתוחות", הוסיף. "אשמח לראות חיבור של כוחות". עוד הוסיף, בביקורת מרומזת על נתניהו, כי "רבין ושרון כמנהיגים ידעו לסמן יעדים".

"האיומים הפנימיים הם היותר משמעותיים היום: שחיתות הקצנה שיח של השנאה, איום על שלטון החוק, דה לגיטמציה של התקשורת, שיח השנאה נגד ערבים, נגד חרדים נגד ימין-שמאל", הסביר יעלון. "הפוליטיקאים שרוצים לקושש קולות אחראים על ההשנאה".

יעלון אף התייחס לממצאי הדוח וטען כי שרים שכיהנו בימי המבצע בקבינט המדיני-ביטחוני ניסו להפיל את ראש הממשלה, ולפגוע בו וברמטכ"ל גנץ. "דוח המבקר הפך להיות הרמרקול של אלה שהתנהגו ככה ולא של אלו שנהגו באחריות בימי המבצע", טען יעלון באירוע שבתרבות בתל אביב.

בהמשך התייחס יעלון להתנהלות הכוחות המבצע ואמר: "אין דבר כזה, לא בתרגיל, לא במבצע ולא במלחמה שאין שגיאות. תמיד צריך להפיק לקחים". הוא אף דיבר על הפער בין המהלכים שהוביל לדבריו, יחד עם ראש הממשלה, לבין התחושה שהתקבלה עם צאתן של הדלפות מהדוח. "הפער מכוון אל הדוח", ציין. "במנהרות לא נפגע אף אזרח. הקבינט פעל לפי הספר, אבל לצערי בקבינט יש פוליטיקה".