עיכוב בתוצאות הבחירות להסתדרות: דרמה לילית - הקפאה עד הצהריים

לאחר שהלילה נעצרה ספירת הקולות בעקבות בקשת ח"כ שלי יחימוביץ', שטענה לזיופים ואי-סדרים, ב-12:00 יתקיים דיון מיוחד בנושא בביהמ"ש המחוזי בת"א

ניסנקורן ויחימוביץ'
ניסנקורן ויחימוביץ' | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, אורי לנז
עיכוב בתוצאות הבחירות להסתדרות: נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הורה אמש (רביעי) לעצור לאלתר את ספירת הקלפיות בבחירות להסתדרות. הצו הוצא לבקשת עו"ד איתן לירז המייצג את שלי יחימוביץ' וסיעת "הבית החברתי" בהסתדרות. הבקשה הוגשה במהלך הערב באופן דחוף, ואילו השופט אורנשטיין פרסם את הצו מביתו. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "לאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה ועל מנת למנוע נזק בלתי הפיך כנטען בבקשה ומבלי לקבוע מסמרות, ניתנים בזאת צווים אירעים כמבוקש בבקשה", כתב אורנשטיין בהחלטתו. כמו כן, דרש השופט מאבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ' להגיש את תגובתם לבית המשפט עד הבוקר, וזאת לקראת הדיון הנוסף שיתקיים בנושא 12:00 במעמד שני הצדדים. משמעות הצו היא שמלאכת ספירת הקולות נעצרה לפחות עד הדיון הנוסף שיתקיים היום.
צילום: יונתן סינדל / פלאש 90
בקשתה של יחימוביץ' לעצור את ספירת הקולות הגיעה על רקע הטענות של שני הצדדים על שורת תקלות ואי סדרים בבחירות, בהם פריצה לקלפיות, מחסור בפתקי הצבעה, ושליחת הודעות מטרידות לבוחרים. יחימוביץ': "הבחירות המושחתות ביותר אי פעם" אתמול השמיעו אנשיה של יחימוביץ' טענות חוזרות ונשנות כי מעטפות ההצבעה, שאמורות להיות חלקות ובלתי מזוהות, מוספרו במקומות עבודה רבים. לטענתם, על המעטפות, האמורות להיות חלקות, הודפסו מספרים עוקבים אשר באמצעותם הוזהרו העובדים כי מספר המעטפה שלהם ידוע והצבעתם תיבדק. קודם לכן פרסם מטה יחימוביץ' כי ספירת הקולות התנהלה ללא נוכחות יו"ר ועדת הבחירות, וכי כ-500 קלפיות נחשדו בזיופים ושוחררו לפתע לספירה בלא כל החלטה רשמית."זוהי הוכחה נוספת לכך שמדובר במערכת הבחירות המושחתת ביותר שהיתה אי פעם", טענה יחימוביץ'. "מתברר כי לא רק שהיו איומים והפחדות על עובדים הפוחדים לאבד את פרנסתם, אלא שהומצאה לשם האיום שיטה ממוסדת להפחדה, אשר התקיימה בכמה וכמה מקומות במקביל".