סערה במליאה: ח"כ השווה לנאצים - ניצולי השואה יצאו מהאולם

סערה קולנית ורוויית רגשות במהלך דיון מיוחד לציון יום השואה הבינלאומי

סערה קולנית ביותר התחוללה היום (שלישי) במליאת הכנסת במהלך דיון מיוחד לציון יום השואה הבינלאומי, לאחר שח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) השווה בין התבטאויות בעבר של שרת התרבות מירי רגב לבין הקריאות הפשיסטיות של תומכי הנאצים לפני השואה. "למרבה הצער יש יותר מדי נקודות דמיון בין 1933 בגרמניה לבין 2017 בהרבה מקומות בעולם, ולא רחוק מאיתנו גם, בסוריה השכנה", אמר ח"כ פריג' מעל דוכן הנואמים במליאה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת "'גרמניה מעל הכל', זו הייתה סיסמתם של הנאצים", המשיך פריג'. 'עם אחד, מדינה אחת, פיהרר אחד' נהגו הנאצים לקרוא". ואז השווה חבר הכנסת להתבטאויות של השר רגב. "היום, הסיסמאות חוזרות. אצל טראמפ בארה"ב, או אפילו אצלנו, אצל מירי רגב".
ניצולי השואה עוזבים את המליאה במחאה
ניצולי השואה עוזבים את המליאה במחאה
חברי כנסת רבים מחו בקולניות על הדברים, וח"כ עודד פורר החל לתקוף את פריג'. "מסית! אין לך שום זכות לדבר על זה. תתבייש לך", זעם חבר הכנסת מישראל ביתנו. גם ח"כ אורן חזן תקף בחזרה, ובעקבות ההמולה שהתפתחה הוצאו השניים מהמליאה. בעקבות הדברים הקשים והסערה שהתחוללה, קמו ניצולי השואה במחאה והחלו לצאת מהאולם. סגן יו"ר הכנסת ח"כ חיליק בר שניהל את הדיון התנצל וביקש מהם לא לעזוב. "ניצולי השואה יוצאים עכשיו בגלל הוויכוח", קרא ח"כ בר בניסיון להרגיע את הרוחות.
ח''כ עודד פורר
ח''כ עודד פורר
ח"כ פורר: "ההשוואה בלתי נסלחת" "אני מבקש קודם כל את מחילתם של ניצולי השואה ומבקש מכם להישאר פה, נחזיר את הסדר. זה יום מספיק מכובד שלא תעזבו בדיון הזה. אני מתקומם כנגד האמירה ואני מבקש מחבר הכנסת פריג' לחזור בו מההשוואה הזאת, בין דבריה של השרה רגב לדברים שנאמרו בתקופה ההיא". בתום הדיון, מסר חבר הכנסת פורר: "החוצפה ועזות המצח שיש לח"כ פריג' לעמוד בכנסת ישראל מול ניצולי שואה ביום החשוב הזה, ולהשוות את מדינת ישראל, אפילו במעט, לזוועות המשטר הנאצי, אינה נסלחת. כנראה שפריג' צריך לפתוח ספר היסטוריה ולהבין מה קרה באירופה לעם היהודי".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ