נתניהו בקבינט: "מתכוון לסגור את השמיים במהירות האפשרית"

קבינט הקורונה מתכנס בשעה זו ודן בהגבלות עקב נתוני התחלואה. ראש הממשלה: "המוטציה מתפשטת בכל העולם". מסתמן: מי שלא יחזור לארץ ב-48 השעות הקרובות - יישלח לבידוד במלונית

קבינט הקורונה
קבינט הקורונה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לקראת סגר נוסףקבינט הקורונה התכנס היום (שני) לישיבה במטרה לדון בצעדי הגבלה נוספים שיש לנקוט עקב העלייה המתמשכת בנתוני התחלואה. 

בפתח הישיבה, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "ביקשתי את כינוס הקבינט למטרה אחת והיא סגירת השמיים, עקב התפשטות המוטציה בהרבה מאוד מדינות". עוד אמר נתניהו כי "ההצעה שעומדת על הפרק היא שאזרחים זרים לא יוכלו להכנס למדינה החל מעוד 48 שעות". בעקבות כך, מסתמן שהקבינט יחליט כי כל מי שלא יחזור לארץ במהלך 48 השעות הקרובות - יישלח לבידוד במלונית הקורונה.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

אסתר הורגן נרצחה ביער בצפון השומרון: "אישה מלאה בטוב לב"

בניסיון להגיע לפשרה: כחול לבן והליכוד הסכימו לדחות את התקציב

אישום נגד שוטר: היכה מפגין שהעיר לו על מסכה – וכתב דוח שקרי

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

עוד הוסיף נתניהו כי "צריך לצמצם ככל האפשר את המסה הוויראלית שנכנסת לארץ, בשעה שבודקים כרגע באנגליה מהו בדיוק הנגיף הזה, האם החיסון עמיד בפניו ועוד שאלות אחרות. כדי לעשות את הדבר הזה אני מבקש לשכפל את מה שעשינו בגל הראשון של הנגיף: לסגור את השמיים במהירות האפשרית".

בהמשך, חבר הקבינט, השר אריה דרעי, הציע: "ביום רביעי בצהריים, כל ישראלי שמגיע לישראל נכנס למלוניות, שם ישהה 10 ימים ויבצע שתי בדיקות, או ישהה 14 ימים מבלי בדיקות. לגבי היומיים הקרובים: יש לשלוח את כל הבאים לארץ לבידוד בבתים, ולאחר שבוע יש לבצע בדיקה בקופות החולים כתנאי לשחרור מהבידוד". בד בבד, משה אדרי, עוזר שר הביטחון אמר: "אם בחודש הקרוב צפויים להגיע לישראל 50 אלף אנשים, אז נצליח לקלוט במלוניות רק עשרת אלפים מהם".

בתוך כך, הבוקר החלו קופות החולים ברחבי הארץ לחסן אזרחים בני 60 ומעלה נגד הקורונה, מה שמהווה את יריית הפתיחה של השלב השני של מבצע החיסונים. במשרד הבריאות טוענים כי בימים הקרובים תהיה עלייה בקצב ההתחסנות. עוד נמסר כי הנתון אודות מספר המתחסנים היומי יתעדכן בימים הקרובים באתר תמונת המצב הלאומית של משרד הבריאותזאת ועוד, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 10 אלפים אנשי הצוות הרפואי קיבלו אתמול את החיסון נגד נגיף הקורונה, במסגרת מבצע "לתת כתף".

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, בירך את קופות החולים: "ההיערכות של הקופות הביאה ל 10,000 מחוסנים מקרב הצוותים הרפואיים, רק ביום הראשון. בינתיים, יש כ-200,000 זימוני תורים נוספים. בימים הקרובים נגביר את הקצב. אני קורא לכל מי שמעל גיל 60 - לכו להתחסן, זאת הדרך היחידה להילחם בקורונה".

חיסון קורונה
חיסון קורונה | צילום: רויטרס

גם מנכ״ל משרד הבריאות, פרופ׳ חזי לוי, בירך: "אני שמח לבשר שביום הראשון של מבצע 'לתת כתף' ישנה היענות גדולה של הצוותים הרפואיים בכל הארץ והחל מאתמול בשעות הצהריים הורגש הלחץ ושל הציבור להגיע להתחסן. חשוב לי להדגיש - אנו נחסן את כולם ואין מה לדאוג המבצע מתקדם תוך כדי תנועה עם הגעת החיסון והתחלת המבצע יש אווירה שמתקרבים לסיום, אך אסור להיכנס לשאננות ולכן חשוב להמשיך ולהקפיד על ההנחיות".

במקביל לכך, משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול אובחנו 2,821 ישראלים חיוביים לקורונה, זאת, לאחר שבוצעו למעלה מ-70 אלף בדיקות, כאשר ו-4.1% מהן חזרו חיוביות. זאת, ברקע בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל סגר מלא בעקבות התפרצות מוטציית הקורונה. בתוך כך, קבינט הקורונה צפוי להתכנס הבוקר כדי לדון בהגבלות.

עוד עולה מהנתונים כי 456 מהחולים במצב קשה, מהם 117 מונשמים. מניין המתים עומד על 3,101 בני אדם. קרוב ל-25 אלף ישראלים הם חולים פעילים. יותר מ-2,500 אנשי צוות רפואי נמצאים בבידוד. בד בבד, פרופ' נחמן אש, ממונה הקורונה, התייחס הבוקר למוטציה שהתגלתה בבריטניה ואמר כי "יכול להיות שהמוטציה הבריטית כבר כאן, נבצע בדיקות כדי לנסות לזהות את זה. אם הזן יהיה עמיד בפני החיסון - נקיים הערכת מצב ונבדוק באיזו מהירות יכולים להתאים אותו". את הדברים אמר בריאיון לגל"צ.