בצל החקירות: הנגבי ימונה לממלא מקום נתניהו במשרד התקשורת

בצל פרשת נתניהו-מוזס, החקירות והטענות לניגודי עניינים - נתניהו "הקדים" את בג"ץ והחליט על העברת משרד התקשורת לידי השר צחי הנגבי

אחרי חשיפת התמלילים משיחות נתניהו-מוזס בחדשות 2, נתניהו עוזב זמנית את משרד התקשורת: בטיסה חזרה מביקורו בארצות הברית אמר נתניהו לכתבים כי החליט למנות את השר צחי הנגבי לממלא מקומו במשרד התקשורת - לתקופה של שלושה חודשים. מינויו של הנגבי דורש את אישור הממשלה.  
תזכורת: התמלילים שנחשפו בחדשות 2
תזכורת: התמלילים שנחשפו בחדשות 2 | צילום: פלאש 90,יונתן סינדל, קוקו
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת הצעד מגיע לאחר שיו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג עתר לבג"ץ בדרישה שנתניהו ישעה את עצמו ממשרד התקשורת. בג"ץ את הורה לנתניהו לפני כשבועיים לנמק מדוע הוא אינו עוזב את משרד התקשורת. לצד הרצוג, גם התנועה לאיכות השלטון עתרה בנושא, מה שהוביל את בג"ץ להוציא צו על תנאי עד חודש מרס, ואז אמור להתקיים דיון בהרכב מורחב - אם כי מינוי הנגבי עשוי לייתר את העתירה. שופטי בג"ץ גם מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להסביר מדוע לא הורה לנתניהו לעזוב את תפקידו בצל הפרשה.
עתר לבג''ץ. הרצוג
עתר לבג''ץ. הרצוג | צילום: יונתן זינדל - פלאש 90
בחודש ינואר נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו שלוש פעמים בנושא: בחקירה האחרונה חוקרי המשטרה ביקשו להתמקד איתו בנושא פגישותיו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס – הפרשה המכונה תיק 2000. גם בתיק 1000, לצד זאת, תיק המתנות, נותרו לחוקרים עוד הרבה נושאים עליהם הם אמורים לקבל תשובות מנתניהו. גם מוזס נחקר בנושא, בפעם השישית, במשך שעות ארוכות. גורמים שמקורבים לחקירה מעריכים שבשלב זה מדובר בחקירתו האחרונה, אם כי ייתכן שהוא יידרש בשלב מאוחר יותר להשלמות.
מו''ל ''ידיעות אחרונות'', ארנון מוזס
מו''ל ''ידיעות אחרונות'', ארנון מוזס | צילום: חדשות 2
על פי אותם גורמים, חקירותיו של מוזס התמקדו בחילופי הדברים בינו לבין נתניהו כפי שפורסמו על ידי כתב חדשות 2 גיא פלג, ולא עלו נושאים נוספים משמעותיים. נתניהו חשוד במתן טובות הנאה למוזס, ואילו מו"ל ידיעות אחרונות חשוד בקבלה שלהן. עם זאת, הגורמים המקורבים לחקירה טוענים כי ספק רב אם ניתן יהיה להוכיח ולבסס את עבירת קבלת טובות ההנאה מהמגעים שהתנהלו בין השניים.