יו"ר ועדת חוקה: דורשים שתקנות התו הירוק יכללו בדיקות לילדים

ח"כ אשר אמר לחדשות 13 כי הוועדה בראשותו תדרוש ממשרד הבריאות מתווה לבדיקות לבני פחות מ-16, כך שיוכלו להיכנס למקומות הדורשים תו ירוק. "יש להקצות בכל מקום מכסה לילדים"

יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר, יהדות התורה | צילום: דוברות הכנסת, שמוליק גרוסמן

יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר דורש ממשרד הבריאות לכלול במסגרת התו הירוק מתווה לבדיקות עבור ילדים מתחת לגיל 16. אם התקנות שיציג משרד הבריאות לא יכללו את האפשרות לבדיקת ילדים - הן עלולות לא להיות מאושרות בוועדה.

ח"כ אשר מציע כי לכל מקום אשר נפתח עם התו הירוק תהיה מסגרת מוגדרת של ילדים שיוכלו להיכנס עם בדיקות. למשל בגן אירועים -10% מהמוזמנים יוכלו להיות ילדים שיציגו בדיקות שליליות. במשרד הבריאות מגבשים בשעה זו (חמישי) את התקנות המדוברות.

עוד בחדשות 13:

לקראת השלב הבא בפתיחת המשק: עוד ירידה במספר החולים שבמצב קשה

במשרד הבריאות סותרים את קיש: "ההקלות ייצאו לדרך כמתוכנן"

בעזרת בדיקות קורונה מהירות: גם ילדים יוכלו להיכנס להופעות

בית קפה בירושלים
בית קפה בירושלים | צילום: Shutterstock

כזכור, קבינט הקורונה החליט כי מיום ראשון הקרוב ייפתחו כיתות ז'-י' ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים גבוליים, וכן בתי קפה ומסעדות קטנות יפעלו בהתאם לתו הסגול, כך שתותר ישיבה בחוץ בלבד. באותו היום ייפתחו למחוסנים או מחלימים בלבד גם מסעדות בהזמנה מראש, מלונות, גני אירועים, כנסים ואטרקציות. מגבלת ההתקהלות תעמוד על 20 אנשים בפנים ו-50 בחוץ, למעט ביישובים אדומים.

אתמול הצהיר סגן שר הבריאות יואב קיש כי שלב ההקלות נמצא בסכנה בשל העלייה בתחלואה , אלא שבצמרת משרד הבריאות סתרו את דבריו, והבהירו: שלב ההקלות השלישי צפוי להתקיים כסדרו.

עד כה, מקדם ההדבקה היה כלי בלעדי שעליו הסתמכו במשרד הבריאות, אבל משום שמרבית המאומתים האחרונים הם צעירים - המקדם הוא כבר לא כלי חיזוי אמין לעומס על מערכת האשפוז. לכן, במשרד הבריאות רוצים כעת לבחון את מספר החולים במצב קשה שמאושפזים בבתי החולים - שם נרשמה ירידה עקבית בשבוע האחרון.