קצין בכיר בצה"ל: "אין סיבה לשנות את הוראות הפתיחה באש"

כוחות הביטחון עושים הכנות לקראת יום כיפור ברקע למתיחות בהר הבית ופיגוע זריקת האבנים בארמון הנציב. תהיה הפרדה מוחלטת בין הצד המזרחי של ירושלים לבין הצד המערבי. שר הביטחון יעלון החליט לא להטיל סגר על השטחים

תאונה בירושלים בעקבות ידוי אבנים
תאונה בירושלים בעקבות ידוי אבנים | צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים ובאדיבות המשפחה
אלכסנדר לבלוביץ' ז"ל, שנהרג בפיגוע זריקת אבנים בערב החג, הובא אחר הצהריים למנוחות. "אנשים אומרים שילדים מיידים אבנים, אבל זה לא המצב", אומר יהודה בן יוסף, יו"ר המנהל הקהילתי בשכונות ארמון הנציב בירושלים, "במצב שבו אנחנו מתארים היה תכנון לרצח". בארמון הנציב מיואשים: "הצעדים נגד מיידי האבנים לא ייצרו הרתעה" תושבת השכונה, בשמת הברפלד, שנסעה על אותו הכביש מוסיפה: "זריקות אבנים ובקבוקי תבערה אלה דברים שקורים על בסיס יום יומי. אמא שלי ראתה אדם עם רוגטקה ואמרה לי להתכופף. שמעתי זכוכית מתנפצת. אבא שלי לא איבד את העשתונות והמשיך לנסוע". המתיחות הובילה לכך שתהיה הפרדה בין ליהודים לערבים במהלך יום הכיפורים, כלומר הפרדה בין מזרח העיר לבין המערב. בנוסף, החליט שר הביטחון משה יעלון שלא להטיל סגר על השטחים.
שר הביטחון יעלון בתרגיל חטיבת 7 של השריון
שר הביטחון יעלון בתרגיל חטיבת 7 של השריון | צילום: דיאנה חננשווילי, משרד הביטחון
בצה"ל מרוצים מכך שהאלימות בירושלים לא גולשת לשטחים ואומרים כי התיאום הביטחוני עם מנגנוני הרשות נשמר. "אין סיבה לשנות את הוראות הפתיחה באש", אמר קצין בכיר.