במגזר העסקי מאיימים: נשבית המשק אם לא יועברו 6 מיליארד שקלים

עצמאים, ראשי ארגונים במשק ובעלי עסקים מחריפים את המאבק, והודיעו כי מחר בערב יתקיים כנס חירום ברחבת הקאמרי. "נגמר החמצן - משרד האוצר עובד על כל עם ישראל ונתניהו נעלם באמצע המשבר"

זמן צפייה: 06:25

מגפת הקורונה: במגזר העסקי הודיעו היום (שני) על עליית מדרגה במאבקם לקבלת סיוע כלכלי מהממשלה שנוצר בשל משבר הקורונה, ואיימו כי "אם לא יועברו 6 מיליארד שקלים כפי שהובטח - המשק יושבת לאלתר". בעלי עסקים, עצמאים וראשי ארגונים במשק קראו לראש הממשלה בנימין נתניהו - שלטענתם "שכח את מה שהבטיח", להעביר באופן מיידי את הסכום. "נגמר החמצן. משרד האוצר עובד על כל עם ישראל ונתניהו נעלם באמצע המשבר".

בכוונת מארגני המחאה לקיים מחר ברחבת תיאטרון הקאמרי שבתל אביב הפגנה שבה יקחו חלק, בין היתר, ארגון המסעדות, בעלי אולמות אירועים, בעלי רשתות, מיזם "אני שולמן" ועוד.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

גנץ הודיע: השבעת הממשלה תיערך ביום חמישי בצהריים

פרקליט רה"מ: המעצמה החקירתית נגדו – כאילו מדובר בפשעי נאצים

הממשלת שוקלת: תלמידי ד'-ו' יחזרו לבתי הספר – רק בימי שישי

מחאה הפגנה עצמאים
הפגנת מחאה של עצמאים בדרישה לסיוע כלכלי מהממשלה

בחודש שעבר יצאו העצמאים להפגין מול משכן הכנסת שבירושלים, שם מחו על כך שמצבם הכלכלי נפגע באופן משמעותי בשל התפשטות נגיף הקורונה בישראל, אשר אילץ אותם לסגור לפרק זמן ארוך את בתי העסק שהקימו. המפגינים הודיעו כי בכוונתם "לעשות היסטוריה", ביקשו מהממשלה "לא לחסל את העצמאים בישראל", והזהירו כי יש לא מעט "אנשים רעבים ללחם". הם הוסיפו כי "הבדיחה היא עליהם", ושהם ביקשו "חבל הצלה - ולא חבל תלייה".

בתום ההפגנות, ועדת הכספים אישרה להקים קרן הלוואות לעסקים גדולים בהיקף של שישה מיליארד שקלים. הוועדה אישרה הקצאת ערבות מדינה בהיקף של 720 מיליון שקלים, זאת לצורך סיוע לעסקים גדולים בעלי מחזור של 200 מיליון שקלים ויותר, שנקלעו לקשיי תזרים נוכח המשבר. הקרן תעניק לעסקים הלוואות בהיקף של 8% מהמחזור ועד 100 מיליון שקלים.