גל ההתייקרויות במשק: החל ממחר - מחיר הביצים יזנק ב-6.5 אחוזים

במסגרת עליית המחירים, יעלה מחיר אריזה של 12 ביצים (L) לצרכן ב-0.75 שקלים. מחיר הביצים עודכן בפעם האחרונה בינואר 2019. "עליית המחיר הנוכחית מגיעה לאחר שהוועדה מצאה כי נדרש עדכון במחיר בעקבות העלייה במחירי הגרעינים בעולם, וההתייקרות במחירי התערובות המשמשות לגידול תרנגולות מטילות", נמסר

זמן צפייה: 03:25

מחר (שישי) ייכנס לתוקף העדכון למחירי הביצים שבפיקוח, במסגרתו תחול עלייה ממוצעת של כ-6.5% במחירים, כך שמחיר אריזה של 12 ביצים (L) לצרכן יעלה ב-0.75 שקלים. מחיר תבנית ביצים עומד כיום על 12.1 שקלים. מחיר הביצים עודכן בפעם האחרונה בינואר 2019.

"עליית המחיר הנוכחית, המגיעה כשנתיים וחצי לאחר מכן, מגלמת בתוכה את המלצות ועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והחקלאות עוד מחודש יוני 2021 לפני כשנה", נמסר, "אז מצאה הוועדה כי נדרש עדכון בשיעור של כ-6.5% במחיר הביצים, בעקבות העלייה במחירי הגרעינים בעולם, וההתייקרות במחירי התערובות המשמשות לגידול תרנגולות מטילות. יחד עם זאת, העדכון לא יצא לפועל".

עוד נאמר: "מחיר הביצים בפיקוח לא עודכן בשנתיים וחצי האחרונות, למרות עליית מחירי התשומות במיוחד מאז החלה הלחימה באוקראינה; עדכון המחיר התקבל כחלק מההסכמות עם מגדלי המטילות, לפיהן, התכנון בענף יסתיים בעוד 10 שנים עם אפשרות להארכה של 3 שנים נוספות; הענף יעבור באופן מלא ללולים ללא כלובים עד שנת 2037; המכס על ביצים מיובאות ירד מידית בשיעור של כ-50%; 380 מיליון שקלים יועברו למגדלים לשם שדרוג הלולים".

העלייה במחיר הביצים מצטרפת לעלייה במחיר הדלק מהשבוע שעבר, אז זינק מחיר לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי ל-8.08 שקלים. מדובר בעלייה של של 36 אגורות מחודש יוני: "תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם".