החברה מי-ם שעשתה היסטוריה: הקלף של מובילאיי

היא פיתחה מערכת שמסתמכת על שבב חכם ומתריעה בזמן אמת על סכנות בדרך, בין מחזיקי המניות שלה נמצאות קרנות השקעות מהגדולות בעולם והיא משתפת פעולה עם היצרניות המובילות

זיו אבירם (מימין) ופרופ' אמנון שעשוע

מובילאיי - החברה הישראלית שנמכרה היום בסכום של 14-15 מיליארד דולרים לענקית הטכנולוגיה אינטל, קוטפת למעשה את תואר העסקה הגדולה ביותר בתולדות ההייטק הישראלי. החברה הישראלית מפתחת ומשווקת מערכות סיוע לנהגים (ADAS) תוך הסתמכות על עיבודי תמונות, ומעצם רכישתה - אינטל מעוניינת להעמיק את אחיזתה בתחום המכוניות האוטונומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיו אבירם (מימין) ופרופ' אמנון שעשוע
זיו אבירם (מימין) ופרופ' אמנון שעשוע | צילום: רענן כהן

המערכת שהחברה פיתחה מסתמכת על מצלמה עם שבב חכם, המתריע בזמן אמת על סכנות בדרך. כך למעשה מזהירה המערכת של מובילאיי את הנהג מפני התנגשויות, סטייה מנתיב, הולכי רגל ומפגעי דרך אחרים. בחברה תיארו את המערכת כ"עין שלישית" שמסייעת לנהג ומונעת תאונות דרכים.

''מרכז הפיתוח יישאר בישראל''
''מרכז הפיתוח יישאר בישראל'' | צילום: mobileye

החברה הוקמה בישראל בשנת 1999 על ידי פרופ' אמנון שעשוע, שהיום משמש כיושב הראש של החברה. מרכז הפיתוח והמשרדים של מובילאיי שעובדת עם יצרניות רכב ברחבי העולם, ממוקמים בהר חוצבים שבירושלים. היא פעילה בעיקר בלוס אנג'לס ובדטרויט שבארצות הברית, בקפריסין, ובטוקיו.

בשיחה שקיים עם ראש הממשלה נתניהו, ציין מנכ"ל החברה זיו איברם כי מרכז הפעילות של החברה יישאר בישראל, והיא צפויה להקים בארץ מרכ פיתוח עולמי. בנוסף ציין כי החברה תקבל אחריות על כלל הפעילות הבינלאומית של המכונית האוטונומית מטעם אינטל.

[brightcove_iframe video_id='mobileye_fix_vtr2_n20170313_v1' autoplay='0' credit='רויטרס' desc='המערכת שמסייעת לנהג. צפו' kid='' duration=''']

"פוטנציאל שוק של 70 מיליארד דולר"

עם מחזיקי המניות המרכזיים בחברה נמנה בית ההשקעות "גולדמן זאקס", קרן "פידליטי", חברת "אנטרפרייז הולדינגס" וכן יו"ר החברה פרופ' שעשוע. ביולי 2014 שווי החברה הוערך ב-5.3 מיליארד דולר.

העסקה צפויה להיסגר בתשעת החודשים הבאים. היא אושרה על ידי מועצת המנהלים של מובילאיי ואינטל, וכפופה לקבלת אישורם של גורמים רגולטוריים ותנאי סגירה נוספים.

''האצת החדשנות בתחום הרכב''
''האצת החדשנות בתחום הרכב''

העסקה צפויה להגדיל את הרווח למניה המתואם של אינטל, כמו גם את תזרים המזומנים החופשי באופן מיידי. המניות יירכשו במחיר של 63.54 דולרים למנייה במזומן. "השילוב צפוי להאיץ את החדשנות עבור תעשיית הרכב, ולמצב את אינטל כספק טכנולוגיה מוביל בשוק הצומח של רכבים אוטונומיים ברמה גבוהה ורכבים אוטונומיים לחלוטין. אינטל מעריכה את פוטנציאל השוק של מערכות הרכב, המידע והשירותים בכ- 70 מיליארד דולר, עד לשנת 2030", נמסר בהודעה המשותפת. יושב הראש פרופ' שעשוע והמנכ"ל אבירם צפויים להרווייח מהעסקה כמיליארד דולר כל אחד.

אינטל כבר שיתפה פעולה עם מובילאיי בעבר, כמו גם חברת BMW (החל מ-2007). ב-2011 אימצו את המערכת גם אופל, סיטרואן, דייהו, פורד ויונדאי. כך, בחלוף השנים הפכה מובילאיי לחברה מובילה בקנה מידה עולמי בתחום הראייה הממוחשבת, למידת מכונה, ניתוח נתונים, מיקום ומיפוי, המפתחת מערכות סיוע מתקדמות לנהג ונהיגה אוטונומית.

עובדי מובילאיי
עובדי מובילאיי | צילום: רענן כהן

המשבר לא עצר את הפיתוח

ב-2016 ניתקה מובילאיי את שיתוף הפעולה שלה עם חברת טסלה מוטורס, אחרי שאנשיה האשימו את אותה בתאונה הקטלנית הראשונה של רכב אוטונומי. למרות זאת, אבל הדבר לא עצר את תנופת הפיתוח.

מובילאיי רשמה פנטנט על המערכת החכמה שלה, שצפויה למלא חלק חשוב במערכות הבטיחות של רכבי העתיד. כבר היום תקני בטיחות בעולם מתנים קבלת דירוג גבוהה בנושא הבטיחות - בהתקנת המערכת.

בהכנת הכתבה השתתף עמרי ברק.