הממשלה אישרה: המסעדות, הבריכות וגני האירועים ייפתחו מחר

בעל עסק שיעבור על הכללים עלול להיקנס ב-5,000 שקלים. כמו כן, צומצמה המגבלה על כמות השוהים בחלל אחד, והורחבה קבלת הקהל בבתי עסק. רה"מ נתניהו: "תעשו חיים"

בווידאו: המתווה להשבת עובדים למשק
זמן צפייה: 03:54
הממשלה אישרה הערב (שלישי) כי החל ממחר תותר הפעלה של מסעדות, ברים ופאבים, בריכות שחייה ואטרקציות תיירותיות, זאת כחלק ממתווה החזרת המשק לפעילות באופן מדורג, שהושבת בחלקו עם פרוץ משבר הקורונה. במסעדות, בברים ובפאבים, יחס השוהים יהיה בהתאם לקבוע ברישיון העסק, או לחלופין - אם התפוסה המקסימלית במקום היא יותר מ-100 איש - יתאפשר להכניס רק עד 85% ממספר הלקוחות המותר. בבריכות השחייה, בתוך מי הבריכה, יחס המבקרים יהיה אדם אחד לכל 6 מ"ר. לכתבות נוספות בחדשות 13 >>  בשל חשש מסכנות בריאותיות: נעצר הניסוי ב"תרופת טראמפ" התפרצות הקורונה ברחובות: מורה רביעית בביה"ס "נבון" נדבקה "קשר והכה בחגורה": מנהל בכת לב טהור הואשם בהתעללות בקטינים
בית קפה בירושלים
בית קפה בירושלים | צילום: Shutterstock
ההפעלה תותר בכפוף להקפדה על ריחוק פיזי, עטיית מסיכות ושמירה על כללי ההיגיינה. במקומות הללו יוצב שילוט, יסומנו מקומות עמידה בתורים, וכמות הלקוחות תווסת - בהתאם להוראות "התו הסגול". בעל עסק שיעבור על הכללים עלול להיקנס ב-5,000 שקלים. בתוך כך, צומצמה המגבלה על כמות השוהים המותרת בחלל אחד, כך שכעת - על כל 7 מ"ר בחלל אמור להיות אדם אחד, או במקום זאת - מותר שבמקום ישהו עד 50 בני אדם, ובתנאי שהשטח יאפשר שמירה על מרחק של 2 מטרים בין אחד לשני.
מסעדה תל אביבית בשכונת פלורנטין
מסעדה תל אביבית בשכונת פלורנטין | צילום: Shutterstock
גם במקומות העבודה בוטלה המגבלה על מספר העובדים שיכולים לשהות יחד בחדר אחד כל עוד נשמר מרחק של 2 מטרים בין עובד לעובד. כמו כן, ממחר תתאפשר שהות של עד 50 עובדים בפגישות מקצועיות. בנסיעות ברכב פרטי תתאפשר נסיעה עם שני נוסעים - בנוסף לנהג, זאת במקום נוסע אחד כפי שהיה מותר עד כה. ברכב פרטי בו קיים יותר מספסל אחורי אחד יתאפשר להסיע נוסע נוסף באותו ספסל. אם מדובר בדיירי אותו הבית, תתאפשר נסיעה של מספר אנשים גדול יותר. במוניות, תותר נסיעה עם שני נוסעים בכל ספסל אחורי.
אנשים יושבים בבית קפה תל אביבי
אנשים יושבים בבית קפה תל אביבי | צילום: Shutterstock
"קיבלנו היום בשורה מאוד משמחת", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הממשלה מאשרת את פתיחת המסעדות, הפאבים, הברים, הפארקים הגדולים והבריכות". לדבריו, המטרה הראשונה היא קודם כל, "לעזור לכלכלה - לבעלי העסקים, לעצמאים שמייחלים לרגע הזה". "שנית, אנחנו רוצים להקל על החיים שלכם, לאפשר לכם לצאת להתאוורר, לחזור ככל שניתן לשגרה, לשתות כוס קפה, לשתות גם בירה. תעשו חיים", סיכם ראש הממשלה, "אבל אנחנו גם עוקבים אחרי ההתפתחויות, ובהתאם להתפתחות התחלואה, אנחנו נערך בהתאם. מקווה שלא נצטרך לשנות".