זכרתם לכוון את השעונים? ישראל עברה לשעון קיץ

לאחר שכשלו הניסיונות להשאיר את שעון החורף לחודש נוסף בשל משבר הקורונה - הלילה בשעה 2:00 הוזזו המחוגים לשעה 3:00. אמנם הלילה נפסיד שעת שינה, אך החל מהיום נרוויח שעת אור נוספת

זמן צפייה: 00:18

מדינת ישראל עברה הלילה (שישי) לשעון קיץ. בשעה 2:00 לפנות בוקר הוזזו המחוגים לשעה 3:00. אמנם נפסיד שעת שינה הלילה, אך נרוויח שעת אור נוספת החל מהיום. המעבר חזרה לשעון חורף יתרחש ב-25 באוקטובר.

רוב השעונים במכשירים הדיגיטליים יכוונו באופן אוטומטי, אך בשעוני הקיר נצטרך להזיז את המחוגים באופן ידני. בכל מקרה כדי לא לפספס את האירוע הראשון בבוקר מומלץ לוודא שהשעון אכן זז.

השנה החלפת השעון התבצעה בצל משבר הקורונה שנותן את אותותיו גם ברמה הבריאותית וגם ברמה הכלכלית. בתחילת השבוע המליץ שר הפנים אריה דרעי להאריך את שעון החורף בחודש, במטרה להניא את הציבור מלצאת מהבתים בעת המשבר. עם זאת, כעבור יממה הוא חזר בו משום שהובהר לו כי הצעד לא יתאפשר מבחינה טכנולוגית בפרק זמן כה קצר.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

היום שאחרי הקורונה: אילו מקצועות עלולים להיעלם בעקבות המגפה?

מכון המחקר של הכנסת: בישראל יש רק 1,437 מכשירי הנשמה פנויים

אהבה בשחקים: חולצו מאוסטרליה בשל הנגיף – והתארסו במטוס

שר הפנים אריה דרעי
שר הפנים אריה דרעי | צילום: רויטרס

המלצתו של דרעי זכתה אף לאישור משפטי מצד היועץ המשפטי לממשלה, אך רשות התקשוב הממשלתית ו"ישראל דיגיטלית", הבהירו כי תאריך המעבר בין תקופת שעון החורף לשעון הקיץ מוגדר באופן מובנה במערכות ההפעלה של שרתים, מחשבים, ציוד תקשורת ואף טלפונים סלולריים - והחלפת ההגדרות כרוכת בימי עבודה רבים.
לאחר ההחלטה כתב דרעי כי "הניסיון לדחות את הפעלת שעון הקיץ כדי למנוע מאנשים להסתובב במרחב הציבורי בשעות אור נוספות, אמנם לא צלח. עם זאת, אני מבקש בכל לשון של בקשה מהתושבים להישמע להוראות ולהנחיות, ולהימנע מלהסתובב במרחב הציבורי כדי שנוכל ביחד להתגבר על התפשטות המגפה".