הישראלי המכוער: בני הנוער מגיעים לחופשה בכינרת ומשאירים אשפה

חול המועד זימן 100 אלף איש לחופי הכינרת - מקצתם, למרבה הצער, מתעקשים להרוס לכול השאר, ומשאירים אחריהם הררי אשפה והרס. "אנחנו עומדים על 100 טון של אשפה"

חוף מזוהם בכינרת
חוף מזוהם בכינרת | צילום: חדשות 10
חול המועד זימן 100 אלף איש לחופי הכינרת - מקצתם, למרבה הצער, מתעקשים להרוס לכול השאר, ומשאירים אחריהם הררי אשפה והרס. פנחס ג'ינו, מנהל צוות ההסברה של רשות הכנרת, ניסה להסביר בראיון לרפי רשף על עבודתם שלו ושל חבריו. אחת המשימות המרכזיות היא לעבור בין החופים ולשכנע את המטיילים לשמור על הניקיון, הסדר וההתחשבות. "התפקיד שלנו הוא בעצם לעבור בחופים ולהניע אנשים בצורה חיובית לשמור על הניקיון", אומר ג'ינו, "יש לנו תיק עם שקיות זבל ואנחנו גם מחלקים צ'ופרים לאלה שקמים מהכסא ומנקים את הלכלוך מסביבם.  
עומס בחופי הכינרת
עומס בחופי הכינרת | צילום: גלעד שושן
בסוף היום פקחי רשות הטבע והגנים שקלו את כמות השאפה שהצטברה. "אנחנו מפנים בחג פסח ממוצע מעל ל-250 טון של אשפה", אומרת דנה בכר, פקחית ברשות הכינרת, "היום אנחנו עומדים על 100 טון של אשפה". לכתבות נוספות >> פני המדינה כפני הכנרת: כמה קשה לראיין פקח בחול המועד בכנרת? ההשלכות של השלכת הזבל: איך מטפלים בעולם במלכלכים? השרב בשיא: שריפות במוקדים שונים בצפון, רבבות מטיילים