נמשכים החיפושים אחרי הנעדרים בכינרת

הפעולות לאיתור שלושת הנעדרים שנסחפו ביום רביעי על מזרנים בכינרת נכנסות ליום הרביעי. כוחות משטרה רבים ממשיכים לצד מתנדבים בסריקות כדי למצוא סימני חיים מהשלושה. המשטרה הפיצו כללי זהירות לציבור הרוחצים בעקבות האירועים

תיעוד החיפושים בכנרת
תיעוד החיפושים בכנרת | צילום: דוברות המשטרה
יום רביעי לחיפושים אחר שלושת הנעדרים בכינרת: כוחות המשטרה והמתנדבים הרבים ממשיכים גם היום (שבת) במאמציהם לאתר סימני חיים מאיתמר אוחנה (21), נחמן איטח (17) ולירון קראדי (17) שנסחפו על מזרני ים ברוחות העזות בכינרת ביום רביעי. החיפושים מתבצעים על קו החוף, מתחת למים וכן באמצעים אוויריים. צוללנים של המשטרה ממשיכים בסריקות באזור החוף המזרחי בו נראו השלושה לאחרונה. אביו של אחד הנעדרים קרא לרה"מ להתערב ולהרחיב את החיפושים: "נתניהו תתעורר". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת כוחות המשטרה כוללים את שוטרי השיטור הימי, פרשים, לוחמי מג"ב, מתנדבים, צוללים מיחידת המתנדבים של משטרת ישראל, צוללים של כבאות והצלה וזק"א, אופנועי ים, מסוק משטרה, מטוסי אולטרה-לייט של אזרחים וסירות מתנדבים. במהלך החיפושים מופעלים גם רחפנים ותצפיות של משטרת ישראל וכן מערכות מחשוב מתקדמות של גורמי ביטחון נוספים שיופעלו בשעות הקרובות. לצד הפעילות המשטרתית, אביו של לירון קראדי קרא היום להרחבת החיפושים באזור ואף דרש את התערבותו של ראש הממשלה נתניהו בנושא. "אני פונה לראש הממשלה נתניהו - תתעורר", אמר בכאב. "בעוד שנה הילדים הללו אמורים להתגייס. תחשוב שזה פיגוע גדול, שיש כאן רצח המוני. צריך להביא לכאן עוד כוחות".
החיפושים, היום
החיפושים, היום | צילום: דוברות המשטרה
בעקבות האירועים במשטרה הפיצו כללי בטיחות לציבור הנופשים בחופי הכינרת: • יש להיכנס למים רק בחופים המוכרזים המעניקים שירותי הצלה. • אין להיכנס לעומק עקב סכנת היסחפות. • אין להיכנס למים על גבי אבובים או מזרני ים עקב סכנת היסחפות. • ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד, בדגש על ילדים קטנים, אלא בלוויית אדם מבוגר.