אחת הפצועות בתאונה בסיני: "היחס של המצרים היה רע"

נעמה בונן, שנפצעה בתאונה בה נהרגו מתן לוזון בן ה-25 ויובל קשת בת ה-24, סיפרה כי המצרים דרשו מהם תשלום על הפינוי, והוסיפה כי הם התעקשו שהפצועים יחתמו על מסמכי הסרת אחריות בבית המשפט המקומי. "הובלנו לשם כשאנחנו פצועים ושבורים נפשית"

זמן צפייה: 00:44

בתאונה הקטלנית שהתרחשה אתמול בסיני נהרגו מתן לוזון בן ה-25 מפתח תקווה ויובל קשת בת ה-24 מחיפה, וחמישה ישראלים נוספים נפצעו. נעמה בנון, אחת הפצועות, סיפרה היום (שישי) לחדשות 13 כי היחס של המצרים היה רע מאוד: "הם דרשו תשלום על הפינוי".

"הנהג שם לנו שירים בעברית ברכב", סיפרה נעמה, "נרדמנו ואז שמענו קול חזק של התנגשות. בכינו, ביקשנו שיחלצו את החברים מהרכב המרוסק אבל הם העדיפו לחלץ קודם את הנהג. לאחר מכן העבירו אותנו למרפאה בנואיבה, לא הצלחנו להשיג את משרד החוץ וכשהגיעו האמבולנסים המצריים לפנות אותנו לישראל הם דרשו תשלום".

"לא היה לנו מזומן", המשיכה נעמה, "וזוג ישראלים שהיה במקום עזר ושילם עבורנו על האמבולנס 1200 לירות מצריות לכל אחד, כל זה כדי שנוכל להגיע פצועים לישראל. בכינו, התחננו, שיתנו לנו טלפונים כדי לעדכן את המשפחות שלנו ורק אז מישהו מצוות המרפאה פתח נקודת גישה בטלפון שלו".

"לאחר מכן", הוסיפה נעמה, "כדי שנוכל לעבור לשטח ישראל הם התעקשו שנעבור לחתום על מסמכי הסרת אחריות בבית המשפט המקומי וכך הובלנו לשם כשאנחנו פצועים ושבורים נפשית. מתן ויובל היו מדהימים, הם באמת היו מיוחדים".

מתן לוזון שנהרג בתאונה בסיני
מתן לוזון שנהרג בתאונה בסיני | צילום: מתוך פייסבוק

סמדר, אחותו של מתן, אמרה הבוקר לחדשות 13: "אנחנו לא יודעים איך אנחנו הולכים להתמודד עם החוסר שלו. אנחנו מחבקים מפה את המשפחות של שאר הפצועים. אנחנו מודים על זה שהם נשארו בחיים ואנחנו שולחים חיבוק גדול למשפחה של יובל, אנחנו כואבים ביחד ואנחנו רוצים לומר תודה למשרד החוץ שעשה הכל כדי שזה יקרה כמה שיותר מהר".

אחותו נעמה סיפרה: ""ילד אהוב, כולם אהבו אותו. אין מישהו שהוא נגע בו ולא אהב אותו. הוא אהוב ומוערך בחברים ובהורים, וההורים של הילדים שהוא מדריך כל הזמן מתקשרים. אבידה גדולה מאוד. צעיר מאוד, הוא בן 26, לא היינו בחתונה שלו. היה לו לב ענק, וחיוך שמאיר כל מקום שהוא הולך. זה אסון גדול, אני מנסה לאסוף את עצמי ואני נשברת שוב".

[brightcove_iframe video_id='news-flash-part-2207291025' autoplay='0' credit='' desc='אמו של מתן: "היה לו חיוך נצחי"' poster='' kid='1_tqw6f3h1' duration='']

אמו של מתן סיפרה הבוקר לחדשות 13: "מתן עם החיוך הנצחי שלו, עם הנתינה שלו לכל דבר, הטוטאליות שלו. כל מה שהיינו מבקשים ממנו, זה מתן. המנהלת של בויאר יודעת שאם רוצים שמשהו ילך עד הסוף - פונים למתן".

עמוס, אביו של מתן, סיפר: "הלך לי המלאך שלי, בן הזקונים שלי, שעשה תמיד טוב לאנשים. הא למד בבויאר מכיתה ז' עד יב', למד גם באוניבסיטיה העברית, היה סטודנט למשפטים בשנה השנייה ללימודי התואר שלו, היה גם שופט כדורגל. בחור צעיר שאהב לעזור לזולת, הכל עשה למען אנשים ובסוף תראו מה קרה לו, אלוהים ישמור זה לא ייאמן".

יובל קשת בת ה-24 מחיפה, אחת ההרוגות מהתאונה בסיני
יובל קשת בת ה-24 מחיפה, אחת ההרוגות מהתאונה בסיני | צילום: מתוך פייסבוק

אמיר, אחיה של יובל, סיפר הבוקר לחדשות 13: "תנחומים למשפחתו של מתן שהדריך עם יובל בפנימיה, ואיחולי החלמה מהירה לכל הפצועים. לא נותר ביום כזה חוץ מלזכור את יובל ולזכור שלפחות יצאנו עם שתי משפחות שכולות ולא שבעה. עם כל הצער, במידה מסוימת יצאנו בנס, עם כמה שזה כואב להגיד את זה".

[brightcove_iframe video_id='news-flash-part-2207291143' autoplay='0' credit='' desc='אמה של יובל: "אהבה אינסופית לכל מה שהיא עשתה"' poster='' kid='1_hpcsxdhy' duration='']

סיגלית, אמה של יובל, אמרה: "החבר'ה האלה שמדריכים בפנימיות - הם עושים עבודת קודש. זו עבודה שהם לא מקבלים עליה שכר אבל הנתינה אינסופית. הליווי הצמוד של חניכים בשעות קשות ובשעות שמחות, ולתת את כל הלב והנשמה, הם חבר'ה מדהימים. יובל גם עבדה בעמותת אתגרים, שזה ספורט לילדים עם צרכים מיוחדים, והיכולת נתינה שלה והיכולת הכלה שלה, והאהבה שלה למה שהיא עשתה, באמת, זו אהבה אינסופית לכל מה שהיא עשתה ולילדים".

תאונת דרכים במעורבות ישראלים בסיני
זירת התאונה בסיני

חמישה מדריכים נוספים בפנימיית בויאר, חבריהם של יובל ומתן שנסעו יחד עמם לחופשה המשותפת, נפצעו בתאונה, בהם שלושה שנפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים יוספטל באילת, וכן שתי צעירות, בנות 29 ו-23, שפונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ומצבן מוגדר קל עד בינוני.

מהפנימייה נמסר: "בית האגודה לקידום החינוך ומשפחת בויאר אבלים לנוכח האסון הנורא בסיני בו נספו שני מדריכים אהובים ונפצעו מדריכים נוספים. אנו פועלים בשיתוף עם אנשי מקצוע וטיפול ועם הצוותים החינוכיים, ועושים כל שנדרש על מנת ללוות את התלמידים, המדריכים והמשפחות ולתמוך בהם בשעה קשה זו. לבנו עם המשפחות האבלות".