מחר - שביתה בתחבורה הציבורית: "מיכאלי רומסת את הנהגים"

נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית הודיעו כי יחלו מחר בשביתה כללית בכל הארץ בין השעות 10 ל-12, לאחר לאחר שלטענתם שרת התחבורה מרב מיכאלי סירבה לשפר את שכרם ולהיפגש עמם. "שרת התחבורה הפקירה את התחבורה ומעלה סרטים בטיקטוק". רשימת הערים המלאה

אוטובוס דן כחול
אוטובוס דן כחול | צילום: בוצ'צ'ו

נהגי האוטובוסים וההסתדרות הלאומית הודיעו היום (חמישי) כי יחלו מחר בשביתה כללית בכל הארץ בין השעות 10:00-12:00, לאחר שלטענתם שרת התחבורה מרב מיכאלי סירבה שוב לשפר את שכרם, לדאוג לביטחונם ולרווחתם, וכן להיפגש עימם. לדבריהם, "שרת התחבורה הפקירה את התחבורה ומעלה סרטים בטיקטוק". כתוצאה מכך, מחר צפויים פקקי ענק ושיבושי תנועה קשים בכל רחבי הארץ. השביתה צפויה להתקיים גם ביום שני, 20 ביוני, היום בו מסיימים תלמידי בתי הספר העל יסודיים ללמוד. על פי ההחלטה, מדובר בשביתה אחת מתוך רבות שאושרה על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

מההסתדרות הלאומית נמסר בתגובה: "לצערנו, השרה לא שעתה לתחינות הנהגים להיפגש איתם ולפתור את מצוקתם. יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו. הגיע הזמן שכבוד השרה תזכור שהיא אמורה לייצג את מעמד הפועלים ולא להעלות סרטונים בטיקטוק, המאבק יסלים וזוהי רק ההתחלה".

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים נמסר כי: "נהגי האוטובוסים נרמסים תחת גלגלי האוטובוס של שרת התחבורה. "40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5,000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין. אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהרשתות החברתיות ותתעורר. אוי לאותה הבושה".

להלן רשימת הערים השובתות שבהן לא יינתנו שירותי תחבורה ציבורית: ירושלים (הקווים שיוצאים לשפירים, בית שמש, בני ברק, מודיעין עילית, נמל התעופה בן גוריון ונווה אילן), נתניה, אשדוד והסביבה, פתח תקווה (למעט חלק מהתחבורה הבינעירונית), ראש העין, יבנה וגן יבנה, בני ברק (הקווים שיוצאים לירושלים ורעננה), קו נתב"ג-ירושלים, באר שבע, אריאל, מועצה אזורית שומרון (למעט חלק מהתחבורה הבינעירונית) ובית שמש (למעט חלק מהתחבורה הבינעירונית).

נהגי האוטובוסים יפתחו מחר בשביתה: ''שרת התחבורה הפקירה את התחבורה ומעלה סרטים בטיקטוק''
נהגי האוטובוסים יפתחו מחר בשביתה: ''שרת התחבורה הפקירה את התחבורה ומעלה סרטים בטיקטוק''