רוכב קורקינט בן 13 מת מפגיעת משאית בת"א; אופנוען נהרג בדרום

מחקירה ראשונית עולה כי הנער רכב על כלי שיתופי של חברת "ליים", אשר מחויבת לוודא שלמי שנוסע עליו מלאו לו 16 שנים. מוקדם יותר, גבר בן 30 נהרג בתאונה עצמית בכביש 31

זמן צפייה: 03:15

הקטל בכבישים: נער בן 13 נהרג היום (רביעי) כאשר רכב על קורקינט חשמלי בדרך משה דיין שבתל אביב ונפגע ממשאית. צוותי מגן דוד אדום פינו אותו במצב אנוש לבית החולים שיבא שבתל השומר, שם הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. מחקירה ראשונית עולה כי הנער רכב על קורקינט חשמלי שיתופי של חברת "ליים" - שעל פי החוק צריכה לוודא שמי שמשתמש בכלים אלו הם בני לא פחות מ-16.

חובשים של מד"א, שלמה לוי ויוסף נהון, סיפרו: "הנער שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה. תוך כדי שאנחנו נלחמים על חייו, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו אנוש".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

המסוק צולל – רגע לפני ההתרסקות: תיעוד התאונה של קובי בראיינט

"כיפת ברזל" למל"טים: קרן הלייזר שמיירטת רחפנים • תיעוד

תלמיד בבאר טוביה הטיח ראש של מורה בקיר – והכה אחרת באגרופים

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-part-1202201754' autoplay='0' credit='תיעוד מבצעי מד"א' desc='זירת התאונה ' kid='1_cnx3eo6j' duration=''']

זירת התאונה בה נהרג הנער מפגיעת משאית בתל אביב
זירת התאונה בה נהרג הנער מפגיעת משאית בתל אביב | צילום: תיעוד מבצעי מד''א

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2009-2019) נהרגו 9 ילדים מתאונות אופניים וקורקינטים חשמליים. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון, מסרה: "אופניים וקורקינטים חשמליים ממשיכים לגבות קורבנות בנפש. חשוב להבין שאופניים וקורקינטים חשמליים הם כלי רכב לכל דבר ועניין. החוק קבע תנאים ברורים לרכיבה על כלי רכב ממונעים, לפיהם ניתן לרכוב החל מגיל 16 ובתנאי שהרוכב עבר מבחן תיאוריה ומכיר היטב את חוקי הכביש. אנו קוראים להורים על תגידו לי זה לא יקרה ודאגו שהילדים פועלים על פי החוק".

מוקדם יותר, רוכב אופנוע כבן 30 נהרג בתאונה עצמית בכביש 31 סמוך לערד. צוות מד"א שהגיע למקום מצא את הרוכב פצוע אנוש, מחוסר הכרה ועם פגיעה רב מערכתית. הצוות העניק לו טיפול, אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו במקום. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות התאונה.

מהרשות לבטיחות בדרכים נמסר כי מתחילת השנה נהרגו בכבישים 27 בני אדם, כאשר בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו 42 איש. הנער בן ה-14 שנהרג היום הוא ההרוג הראשון על קורקינט חשמלי השנה, נוסף להרוג אחד שרכב על אופניים חשמליים. עוד נמסר כי מתחילת השנה נהרגו ארבעה בני אדם בתאונות עם משאיות מעל 3.5 טון.