הראל אושפז עם זיהום בעין - ונבחן בבגרות בפיזיקה מביה"ח

הנער בן ה-16 החל לחוש כאב עז בעינו ביום שלפני הבחינה המאתגרת. הרופא הפנה אותו למיון, שם איבחנו זיהום חמור בעינו. הטיפול חייב מתן תרופות בכל שעה ולא היה ניתן לשחררו כדי להיבחן בבית הספר. בבית החולים הציעו להראל לעשות את המבחן בחדר האשפוז, תוך כדי הטיפול: "הייתי נחוש להספיק לפתור את כל שאלות הבגרות בזמן הקצוב למרות הכאב"

הראל כהן בן ה-16 פותר את הבחינה מחדר בית החולים
הראל כהן בן ה-16 פותר את הבחינה מחדר בית החולים | צילום: דוברות בית החולים מאיר

הראל כהן בן ה-16, שסיים השבוע את כיתה י"א לא תיאר לעצמו שאת הבגרות בפיזיקה, לא יעשה עם חבריו לכיתה אלא דווקא בחדר האשפוז במחלקת עיניים בבית החולים מאיר. יום לפני הבגרות בחמש יחידות לימוד פיזיקה הראל, הלומד במגמת הנדסת תוכנה בתיכון מוסינזון בהוד השרון, החל לחוש כאבים עזים בעין ימין: "העין הייתה ממש אדומה ודומעת וכאב לי לפקוח אותה באור", סיפר.

"ביום חלוקת התעודות, יום לפני הבגרות, הייתי צריך להגיע לבית הספר אך מרוב כאב ומכיוון שאימא מאוד דאגה הלכנו לרופא ששלח אותי באופן דחוף למיון - שם אבחנו זיהום חמור בעין". מכיוון שהטיפול בהראל חייב מתן תרופות לתוך העין אחת לשעה, לא ניתן היה לשחררו לעשות את המבחן בבית הספר, ובבית החולים הציעו להראל לעשות את מבחן הבגרות במחלקת האשפוז.

"השעה כבר הייתה מאוחרת והיינו צריכים להחליט האם הראל מסוגל בכלל לעשות את הבגרות בשל הכאבים העזים בעין", סיפרה אימו יפעת. "אך להראל היה חשוב לעשות את הבגרות, מכיוון שלא היה לה מועד ב' ולא רצינו להרוס את החודשים בהם למד, וגם לא את חופשת הקיץ לה כה ציפה".

"אמנם יש מועד נבצרים, אך לא ידענו בוודאות אם יאושר לו להיבחן במועד זה ובמידה ולא היו מאשרים הוא היה צריך לעשות את הבגרות של י"א שנה שלמה אחרי, בסוף כיתה י"ב ובמקביל לבגרות של י"ב", היא מסבירה.

"חיברו אותנו למנהלת המרכז החינוכי בבית החולים, ליאורה, שלמרות שעת הלילה המאוחרת הגיעה להראל ודאגה ליצור קשר עם בית הספר. היא דאגה לקבל את כל האישורים הנדרשים ואכן ביום שלישי, יום הבגרות, הגיע בבוקר בוחן חיצוני להוציא את הבגרות מהכספת בביה"ס ולהביאה למחלקת עיניים בבית החולים בה ארגנו לו שולחן כתיבה וכיסא".

במהלך שעות ההיבחנות קיבל הראל בכל שעה טיפול רפואי, עבורו עצרו את זמן הבחינה כדי לתת לצוות הרפואי לטפל בעין וכמה דקות לעין להתאושש. "נכנסתי במהלך הבגרות לבדוק את שלומם של הראל ושל הבוחנת וראיתי אותו עובד בנחישות, בריכוז ובהתמדה" סיפרה ליאורה, מנהלת המרכז החינוכי במאיר.

"הייתי נחוש להספיק לפתור את כל שאלות הבגרות בזמן הקצוב למרות הכאב", אמר הראל , "יצאתי מהמבחן בתחושת הצלחה ואני שמח על הבחירה לעשות זאת".