נמשכת שביתת הסתדרות המורים: בן-דוד נפגשה עם הממונה על השכר

מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ הושבתו גם היום, ומהסתדרות המורים נמסר כי מסיבות סיום יתקיימו כרגיל. בתוך כך, בעקבות הפרסום על כך שמשרד האוצר יתקצב את בתיה"ס של החופש הגדול, איגוד מנהלי אגף החינוך הודיע כי לא יצאה הנחיה של משרד החינוך. יפה בן-דוד נפגשה עם הממונה על השכר באוצר: "התקיים דיון ענייני"

זמן צפייה: 08:51

מחאת הסתדרות המורים נמשכה הבוקר (חמישי), כאשר מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ הושבתו, והלימודים לא התקיימו מלבד במוסדות החינוך המיוחד שהוחרגו מהשביתה. הסתדרות המורים הבהירה היום כי מסיבות הסיום של בתי הספר יתקיימו כרגיל.

בתוך כך, בעקבות הפרסום אמש על כך שמשרד האוצר יתקצב את בתי הספר של החופש הגדול החל מיום ראשון, איגוד מנהלי אגף החינוך הודיע היום כי לא יצאה הנחיה של משרד החינוך בנושא, וכי אין הנחיה בנושא הפעלה ללא סיום תהליך הרישיונות.

"נשאלת השאלה מי יפעיל את המסגרות, הרי המורות והגננות שובתות", כתב יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך למנהלות ומנהלי האגפים, "אנו לא רואים דרך להפעיל את בית הספר של החופש ביום א הקרוב ללא מורות וגננות וללא אישורי רישיונות ואם הם מיותרים, אשמח לדעת מדוע אנו נדרשים לעבוד עליהם במהלך השנים האחרונות".

מהסתדרות המורים נמסר היום כי המזכ"לית יפה בן-דוד נפגשה הבוקר עם הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, בבית הסתדרות המורים. "התקיים דיון ענייני", נמסר מהסתדרות המורים, "כשיהיה במה לעדכן - נעדכן".

אביגדור ליברמן יפה בן דוד
אביגדור ליברמן ויפה בן דוד | צילום: אבשלום ששוני, אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

כזכור, אתמול הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן כי משרדו יתקצב החל מיום ראשון ועד סוף שנת הלימודים את פעילות הקיץ בבתי הספר ובגני הילדים באמצעות סייעות יחד עם השלטון המקומי. המשמעות היא שסייעות יעבדו במוסדות המושבתים בעקבות עיצומי הסתדרות המורים.

במשרד אמרו כי ההחלטה נבעה כהפקת לקחים מתקופת הקורונה והבנה בדבר חשיבות השמירה על השגרה ומניעת הפגיעה הקשה בתלמידים ובהורים כאחד. בנוסף ציינו במשרד כי המהלך יצא לפועל זאת בנוסף לשביתות ושיבושים הרבים של הסתדרות המורים שפוגעים במערכת החינוך ומונעים את סיומה של שנת הלימודים כראוי.

יו''ר ההסתדרות ארנון בר-דוד
יו''ר ההסתדרות ארנון בר-דוד | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד תקף את ההחלטה ואמר: "הסייעות ותומכות החינוך הן לא הכוח המאסף במערכת החינוך אלא נכס אנושי ומקצועי חשוב. הניסיון להטיל את כל נטל מערכת החינוך על גבן של הסייעות לא יצלח. לא אאפשר לאף גורם להפיל את כישלון המשא ומתן על ראשן של הסייעות. אני מודיע בכך שבכל בית ספר/ גן ילדים שלא תגיע מורה או גננת מוסמכת – הסייעות לא תגענה לעבודה. הסייעות תגענה לבית הספר של החופש הגדול ב-1 ביולי כפי שסוכם במקור".

[brightcove_iframe video_id='vod-news-vod-the-main-edition-clips-part-2206222026' autoplay='0' credit='' desc='שאשא-ביטון: "צריך לשאול למה המו"מ לא מתקדם"' poster='' kid='1_1loc1nku' duration='']

שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון התראיינה אמש במהדורה המרכזית, ותקפה את שר האוצר ליברמן: "משרד החינוך הביא פתרונות למורים מתחילים, לתגמול למורים מצטיינים וגם לחופשות. אין פערים בין האוצר לבין מה שאנחנו הבאנו". באשר לאמירה של שר האוצר לפיה הסתדרות המורים תוקעת את המו"מ אמרה: "האם הוא משקר? שאלה מצוינת. צריך לשבת פה מישהו אחר ולשאול אותו למה אנחנו לא מתקדמים".

עוד אמרה שאשא-ביטון: "הרצף הלימודי חשוב מאוד. עשיתי את כל מה שאפשר כדי למנוע את השביתה הזו, אתם מפנים את החצים והדרישות למקום הלא נכון. לאוצר יש הרבה מאוד כוח למנוע שביתה היום ושיבושים בעתיד. נפגשתי עם שר האוצר ביום ראשון ואמרתי לו בוא ניפגש עם נציגי המורים. אני יושבת בדיוני המו"מ ומלווה אותם מהרגע הראשון. אין כל כך פערים. מדברים על המורים המתחילים, אבל סגרנו את זה מזמן. ההעלאה המשמעותית תהיה למורים המתחילים".