תנועות הנוער ישובו לפעול בסופ"ש; האוניברסיטאות ייפתחו בראשון

נחתם הצו שיאפשר להחזיר לפעילות גם את החינוך הבלתי פורמלי, האולפנים, המדרשות והישיבות הגבוהות – תחת מגבלות. עם זאת, מספר מסודות השכלה בחרו להמשיך במתכונת המקוונת

זמן צפייה: 00:20
שר הבריאות יולי אדלשטיין, שר החינוך יואב גלנט והשר להשכלה גבוהה ומשלימה זאב אלקין הודיעו היום (חמישי) כי המוסדות האקדמיים והחינוך העל תיכוני, האולפנים, תנועות הנוער ומערכת החינוך הבלתי פורמאלי ישובו לפעילות כבר מסוף השבוע הקרוב - תחת מגבלות הנחיות משרד הבריאות. זאת לאחר שאדלשטיין חתם על הצו שיאפשר למערכת להשכלה גבוהה לחזור לפעילות בהיקף נרחב יותר הכולל לימודים פרונטאליים וקיום מבחנים במוסדות האקדמיים כבר ביום ראשון הקרוב. עם זאת, מפני שנשארו כשלושה שבועות בלבד עד לסיום השנה האקדמית, ולאור העובדה כי אינם ערוכים לפתיחה, מספר מוסדות השכלה גבוהה בחרו להמשיך במתכונת הנוכחית וללמד באופן מקוון, ביניהם אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, אוניברסיטת חיפה, הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה ומכללת ספיר. לכתבות נוספות בחדשות 13 >> בצל הקרע בין ישראל לרשות: ארה"ב פרסמה אזהרת מסע ליו"ש ועזה ראש מערך הסייבר: "המתקפה הייתה עלולה להוביל לאסון" סין העבירה את "חוק הביטחון": האוטונומיה של הונג קונג בסכנה?
בניין באוניברסיטה העברית בירושלים
בניין באוניברסיטה העברית בירושלים | צילום: וויקיפדיה
פתיחת המוסדות תוכל להיעשות במתווה הבא: עד 50 משתתפים, שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם (למעט בעת ביצוע פעילות המחייבת מגע, כמו פעילות ספורט) ועטיית מסכות. כמו כן, בפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת במבנה ישתתפו עד 50 אנשים תוך הקפדה על שמירת מרחק של שני מטרים או לחילופין שבכל עת לא ישהו במקום אנשים ביחס של יותר מאדם אחד לכל שבעה מטרים רבועים, ובפעילות חינוך בלתי פורמלי המתקיימת בשטח הפתוח ישתתפו עד 50 אנשים תוך שמירה על מרחק. שר הבריאות אמר כי "אני שמח שישראל חוזרת לשגרה. כדי שלא נחזור לסגר צריך להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. אם לא נהיה בסדר נחזור לסגר". מטעם אלקין נמסר כי "החזרה לשגרה מאתגרת ולא פשוטה. אנחנו נפעל בשיח משותף יחד עם נציגי המלג הותת, והסטודנטים למציאת פתרונות כדי לצמצם את הפגיעה בסטודנטים כתוצאה ממשבר הקורנה תוך שמירה על הרמה האקדמית. חשוב להמשיך לשמור על ההנחיות משרד הבריאות כדי שחלילה לא נלך אחורה". שר החינוך אמר: "מברך על ההחלטה. מערכות החינוך והבריאות נרתמות במשותף כדי להחזיר את פעילות החינוך על כל חלקיה לשגרה מלאה ובכך לאפשר למשק הישראלי לחזור לפעילות סדירה".