הסתדרות המורים מקפיאה את העיצומים: הלימודים יתחדשו מחר

מהסתדרות המורים נמסר כי הלימודים יתקיימו כרגיל "לאור בקשת שרת החינוך שאשא-ביטון ולאחר הפגישה עם האוצר. יפה בן דוד: "מקווה להמשך מו"מ ענייני וכן עם הממונה על השכר. אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים - ניאלץ לחדש את המאבק"

זמן צפייה: 05:33

הסתדרות המורים הודיעה הערב (חמישי) כי "לאור בקשת שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ולאחר פגישתה העניינית היום של מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, עם הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן. כמו כן, נקבעה פגישת המשך ליום ראשון הקרוב. לכן, לאור כל זאת, הוחלט להקפיא את העיצומים". המשמעות היא שהלימודים מחר יתקיימו כרגיל.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה כי "נעתרנו לבקשת שרת החינוך והחלטנו להקפיא את העיצומים. אני מקווה להמשך משא ומתן ענייני וכן עם הממונה על השכר ומצפה ששאר הגורמים בממשלה ובמערכת הפוליטית, גם יראו לנגד עיניהם את טובת המערכת ויבינו כי אם לא נגיע להסכמות בימים הקרובים ניאלץ לחדש את המאבק".

גורמים המקורבים למו"מ מדווחים על פגישה עניינית, אך מדגישים שהמגעים עוד לא בשלביהם האחרונים ומעריכים שיידרש עוד לפחות שבוע כדי להגיע להסכמות. ככל הידוע, בסוגיות הליבה - תוספת דיפרנציאלית למורים הצעירים, תגמול מצוינות והתאמת חופשות - טרם הושגה התקדמות של ממש.

יפה בן דוד, יו''ר הסתדרות המורים
מז''כלית הסתדרות המורים, יפה בן-דוד | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד כתבה באגרת לעובדי ההוראה כי "לאור בקשתה של שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ולאחר פגישה עניינית שקיימתי היום עם הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ופגישת המשך שתתקיים ביום ראשון הקרוב, החלטנו להקפיא את העיצומים החל ממחר, יום שישי 24.6.22 הלימודים יתקיימו כסדרם. אני רוצה להודות לכם על התמיכה, על ההתגייסות והעמידה האיתנה, אתם חוד החנית של מדינת ישראל ואני מתחייבת להמשיך לפעול למען הסכם שכר מיטבי לכולכם ולמען עתידה של מערכת החינוך".

מחאת הסתדרות המורים מול הבית של בני גנץ
מחאת הסתדרות המורים, ארכיון | צילום: דוד לוגי

יצוין כי מחאת הסתדרות המורים נמשכה גם היום, כאשר מוסדות החינוך בכל רחבי הארץ הושבתו, והלימודים לא התקיימו מלבד במוסדות החינוך המיוחד שהוחרגו מהשביתה. הסתדרות המורים הבהירה היום כי מסיבות הסיום של בתי הספר יתקיימו כרגיל. בתוך כך, בעקבות הפרסום אמש על כך שמשרד האוצר יתקצב את בתי הספר של החופש הגדול החל מיום ראשון, איגוד מנהלי אגף החינוך הודיע היום כי לא יצאה הנחיה של משרד החינוך בנושא, וכי אין הנחיה בנושא הפעלה ללא סיום תהליך הרישיונות.

.שר האוצר אביגדור ליברמן
שר האוצר אביגדור ליברמן | צילום: אולבייר פיטוסי, פלאש 90

כאמור, אתמול הודיע שר האוצר אביגדור ליברמן כי משרדו יתקצב החל מיום ראשון ועד סוף שנת הלימודים את פעילות הקיץ בבתי הספר ובגני הילדים באמצעות סייעות יחד עם השלטון המקומי. המשמעות היא שסייעות יעבדו במוסדות המושבתים בעקבות עיצומי הסתדרות המורים.

במשרד אמרו כי ההחלטה נבעה כהפקת לקחים מתקופת הקורונה והבנה בדבר חשיבות השמירה על השגרה ומניעת הפגיעה הקשה בתלמידים ובהורים כאחד. בנוסף ציינו במשרד כי המהלך יצא לפועל זאת בנוסף לשביתות ושיבושים הרבים של הסתדרות המורים שפוגעים במערכת החינוך ומונעים את סיומה של שנת הלימודים כראוי.