מחאת המורים: הלימודים ביום ראשון יחלו ב-10:00 בכל הארץ

המזכ"לית יפה בן דוד הודיעה כי במסגרת המאבק על שכר המורים, הלימודים בכל הארץ יחלו ביום ראשון בשעה 10:00. מוסדות החינוך המיוחד יוחרגו

זמן צפייה: 04:58

הסתדרות המורים מחריפה את העיצומים: מזכ"לית ההסתדרות יפה בן דוד הודיעה הערב (שישי) כי ביום ראשון יחלו הלימודים בכל הארץ בשעה 10:00 במסגרת המחאה על שכר המורים. הלימודים במוסדות החינוך המיוחד יפעלו כרגיל.

המוסדות שיחלו את הפעילות בשעה 10:00 - גני הילדים, בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והאולפנים. "אם לפיד, בנט וליברמן לא יתעוררו מהר, הם ימצאו את עצמם לבד בלי מערכת חינוך ועם צבא של הורים זועמים ומתוסכלים שכועסים על הזלזול וחוסר היכולת שלהם לנהל משבר פשוט", אמרה בן דוד.

עוד אמרה כי "אפשר להגיע להסכמות עד סוף החודש, אם רק יפסיקו לנהוג בריפיון וינחו את הפקידים לבצע את תפקידם".

"המצב במערכת החינוך הוא קטסטרופה, בקריסה", אמרה אתמול בן-דוד במהדורה המרכזית. "אני פשוט מזועזעת מפקידי האוצר. הם באים לא מוכנים, בלי מספרים. גוררים את המו"מ ואומרים שאין כסף. אז על מה אנחנו יושבים? למשוך את הזמן? מדברים מה נותנים לעובדות ההוראה. אנחנו מסוף 2019 בלי הסכם שכר. הם לא העלו שום הצעות. אני, יפה בן-דוד, אומרת שפקידי האוצר לא רק מנותקים – הם גם שקרנים. אנחנו בעד להעלות את השכר של המורה המתחיל ב-44 אחוזים. איזו מורה תחזיק במערכת ב-6,920 ברוטו? מורים נוטשים בהמוניהם".

אמש פורסם בחדשות 13 כי משרד האוצר הציע להמיר את חופשות האסרו חג שבאמצע השבוע - בימי שישי חופשיים. כך יתאפשר רצף לימודי במהלך השבוע וסופי שבוע ארוכים למורים ולהורים, שגם יהיה חסכון למשק. ימים בודדים "מיותרים" כמו אסרו חג ול"ג בעומר, יומרו בימי שישי באופן שיחסוך למשק, ישמר את הרצף הלימודי במהל השבוע ויאפשר להורים ומורים סוף שבוע ארוך.