חופש גדול: הגננת שגידלה דורות של ילדים בי-ם יוצאת לגמלאות

נעמי פרננדס, בעלת "גן נעמי", סגרה היום את דלתות הגן המיתולוגי בו חינכה ילדים במשך קרוב ל-30 שנה. "עצוב להיפרד אבל תמיד רציתי לפרוש כשאני עוד שמחה ומחייכת"

זמן צפייה: 02:42

לצד מיליון וחצי תלמידי ותלמידות גני הילדים ובתי הספר היסודיים, שיצאו היום (שני) לחופש הגדול, גם 140 אלף מורות וגננות מסכמות שנת לימודים. אחת מהן היא נעמי פרננדס, בעלת "גן נעמי" בירושלים, שתסגור את דלתות הגן שאותו ניהלה במשך קרוב ל-30 שנה.

נעמי היא מהגננות הוותיקות והמיתולוגיות בירושלים, שבמשך 27 שנים חינכה דורות מילדי הבירה – חלקם הגיעו אתמול לגן כדי להיפרד. "עצוב לי להיפרד", סיפרה פרננדס. "אבל תמיד ראיתי את עצמי פורשת כשאני עוד שמחה ומחייכת. אני יוצאת מכאן עם לב מלא אהבה ושמחה".

שר החינוך, הרב רפי פרץ, בירך אתמול את התלמידים היוצאים לחופשה: "אני מאחל לתלמידי ישראל חופשת קיץ מהנה ומשמעותית. החופשה מהווה הזדמנות נפלאה להכיר מרחבים חדשים, לטייל בנחלים, בשבילים ובנופיה של מדינת ישראל. אל תשבו בבית. אפשר להתנדב או להצטרף לתנועת נוער". פרץ בירך גם את עובדי ההוראה: "לאחר שנה גדושה ומלאכה חינוכית אינטנסיבית, זוהי הזדמנות להתמלא באנרגיות מחודשות לקראת השנה החדשה שתבוא עלינו לטובה".

עוד בחדשות 13:

רגע לפני החופש: מיליון וחצי תלמידים מסיימים את שנת הלימודים

החופש הגדול הגיע לנתב"ג: אילו יעדים יהיו המבוקשים ביותר?

להיות צרכן מצטיין: כמה חוסכות משפחות שטסות לפני החופש הגדול?

הגננת נעמי פרננדס
הגננת נעמי פרננדס | צילום: חדשות 13

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, סיכם את השנה החולפת: "מערכת החינוך מסכמת שנה מרובת חידושים ותוכניות לאומיות. פעלנו לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, קידמנו מצויינות בפריפריה, הפעלנו 17 אלף צהרונים, הענקנו חוג לכל ילד, הרחבנו את האוטונומיה למנהלים ופתחנו סניפי תנועות נוער חדשים. אני רוצה להודות לצוותי החינוך המסורים על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים".

עם פתיחת החופש הגדול, יחלו לפעול המסגרות והפעילויות שמפעיל משרד החינוך במהלך חודשי הקיץ, בהן צפויים לקחת חלק מעל חצי מיליון ילדים. מעל 300 אלף תלמידי כיתות א'-ג' צפויים להשתתף בבתי הספר של החופש הגדול, וכעשרת אלפים תלמידים ישתתפו בקייטנות דיגיטליות המציעות קורסים ממחושבים במגוון נושאים. נוסף לכך, מתחמי פעילויות עבור ילדים ובני נוער יוקמו ב-250 רשויות.

בקייטנות ארגוני הנוער ישתתפו כ-85 אלף חניכים, ולמחנות הקיץ השונים יגיעו כ-140 אלף חברי התנועות. במהלך חודשי הקיץ יתקיימו קורסי הכשרת מנהיגות צעירה בשל"ח (מש"צים), בהם ישתתפו כ-11 אלף בני נוער, וכן קורסי הכשרת מדריכים צעירים (מד"צים) - בהם ייקחו חלק כ-1,500 תלמידים מכיתות ח'-י"ב. כ-4,440 בני נוער יתנדבו, באמצעות מוקד ההתנדבות הארצי, במגוון תחומים - סיוע לחקלאים, חפירות ארכיאולוגיות, עבודה עם מבוגרים, מועדוניות רווחה וקייטנות נוער מיוחד.