מחאת הסתדרות המורים: הלימודים בי-ם יחלו ב-10:00 ביום ראשון

בהסתדרות המורים ממשיכים את העיצומים במחאה על סוגיית השכר: הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים במחוז ירושלים יחלו ביום ראשון ב-10:00. הלימודים בשאר המחוזות יתקיימו כרגיל. יפה בן דוד: "הניתוק של הממשלה מדאיג מאוד"

זמן צפייה: 00:18

הסתדרות המורים הודיעה הערב (חמישי) כי הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים במחוז ירושלים יחלו ביום ראשון ב-10:00. הלימודים בשאר המחוזות יתקיימו כרגיל. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, אמרה: "הניתוק של הממשלה מדאיג מאוד, הם לא מבינים שאנחנו מאבדים את החינוך".

עיצומי הסתדרות המורים נמשכים "לנוכח הזלזול וההתעלמות של שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו בגיבוש הסכם שכר לעובדי ההוראה. הסכם שימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך". בהסתדרות המורים מזהירים כי "אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו"מ על הסכם השכר העיצומים יוחרפו. אנחנו מתאפקים ומתחשבים בציבור ההורים כרגע, אבל אנחנו מציעים לשר האוצר ופקידי משרדו לא להעמיד אותנו במבחן. לא נהסס להחריף אם נידרש".

יפה בן דוד, יו''ר הסתדרות המורים
יפה בן דוד, יו''ר הסתדרות המורים | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בן דוד הוסיפה כי "התעלמות הממשלה מקריסת מערכת החינוך מפחידה. איפה שרי הממשלה? איפה ראש הממשלה? חוץ משרת החינוך אף אחד לא מתייחס למשבר הזה. מדובר במשבר לאומי. מערכת החינוך מדממת ופקידי האוצר מגישים לנו פלסטר.

רשימת היישובים והמועצות האזוריות בהם יתקיימו העיצומים ביום ראשון: אבו גוש, אפרת, בית אריה (עופרים), בית אל, בית שמש, ביתר עלית, בקעת הירדן, גבעת זאב, גוש עציון, הר אדר, חברון, ירושלים, מבשרת ציון, מגילות, מודיעין מכבים-רעות, מודיעין עלית, מטה בנימין, מטה יהודה, מעלה אדומים, מעלה אפרים, קריית ארבע, קריית יערים.