יורד מהרכב, יורה - ונמלט בנסיעה מהירה: תיעוד הרצח בגליל

בסרטון מצלמות האבטחה המתעד את הרגעים הדרמטיים בהם נורה למוות בסאם אמין קבלאן בן ה-41 ונפצע באורח קשה גבר נוסף בשנות ה-50 לחייו, ניתן לראות את היורה יוצא מרכבו, ניגש לרכבם של השניים שחונים בסמוך ויורה לעברם

זמן צפייה: 00:21

סרטון מצלמות האבטחה המתעד את הרגעים הדרמטיים בהם נורה למוות בסאם אמין קבלאן בן ה-41 וגבר נוסף כבן 50 נפצע באורח קשה ביישוב בית ג'ן שבגליל העליון, הגיע הבוקר (שבת) לידי חדשות 13. בסרטון ניתן לראות את היורה יוצא מרכבו, ניגש אל רכבם של השניים ומתחיל לירות לאור יום במרכז יישוב. משסיים, ניתן לראות את היורה נמלט מהמקום עם הרכב עימו הגיע בנסיעה מהירה.

אחיו של קבלאן, כזכור, נרצח לפני כשש שנים גם כן באירוע ירי בצומת ראמה. אחיהם של השניים, ביאן קבלאן, כיהן בעבר כראש מועצת בית ג'ן.

בסאם אמין קבלאן
בסאם אמין קבלאן

אמש אמר ראש העדה הדרוזית, שייח' מוופאק טריף: "הרצח בבית ג'ן הינו מעשה טרור פלילי נפשע. מדובר באירוע קשה, חמור, ואכזרי. לאיש אין זכות ליטול חיים של אדם. כל אדם. אני מגנה בכל תוקף ומוקיע את המעשה הנפשע. אני מטיל את האחריות על משטרת ישראל שאיננה מצליחה למנוע מעשי רצח בלב יישוב בישראל, בצהרי היום באין כל מפריע".

עוד הוסיף ראש העדה: "אני מתריע מזה תקופה ארוכה בפני גורמי הממשלה והביטחון על אוזלת היד וחוסר המעש. הכתובת על הקיר גם של הרצח הבא וזה יגיע גם למרכזי הערים, אם לא המדינה תתעורר. אנו במצב במלחמה ויש לנהוג כפי שנוהגים במלחמה ולהפעיל סמכויות חירום. לא די בפרסום סטטיסטיקה לעומת שנה שעברה. רק לפני מספר ימים 'התגאו' בסיכול ארגון פשיעה במרכז, המדינה מאבדת את המשילות בצפון. לבי עם משפחת הקורבן ומתפלל להחלמת הפצוע שנאבק על חייו ברגעים אלו".