תחקיר חדשות 13: זהו המורה החשוד בביצוע עבירות מין בגן ילדים

מרדכי שולמן, בן 25 מירושלים, הוא המורה בגן ילדים שנגדו הוגשו יותר מ-15 תלונות בגין עבירות מין חמורות בעת עבודתו. הילדים סיפרו על חדר שאליו נקלחו לכאורה - שם ביצע בהם את זממו

זמן צפייה: 10:01

בית המשפט העליון התיר היום (שישי) לפרסם את שמו של מרדכי שולמן, בן 25 מירושלים, שחשוד בביצוע עבירות מין בעת ששימש כמורה לקריאה בגן ילדים. סיפורו של שולמן נחשף לראשונה בתחקיר חדשות 13, שבמסגרתו פורסם כי שולמן ביצע לכאורה עבירות מין חמורות בילדים ואף איים להרוג אחד מהם אם יספר - אך הוא שוחרר.

יותר מ-15 ילדים בגן בירושלים סיפרו על עבירות מין חמורות שביצע בהם שולמן. הילדים סיפרו על חדר צדדי במבנה אליו נלקחו כדי "לקבל עונש", וכשההורים הגיעו לשם הם מצאו בדיוק את החפצים שהילדים תיארו: מזרן אדום, גרזן, פטיש וקרם וזלין. אלא שאז החלה מסכת התנהלויות תמוהה של המשטרה ומערכת החינוך, שהביאו לכך שהחשוד במעשים שוחרר.

הילדים הרכים, בני חמש ושש, נלקחו לחדר אפל. שם הם אמורים היו ללמוד את אותיות האל"ף-בי"ת, אבל את מה שהתרחש שם באמת - הם סיפרו בחדר החקירות. "הוא אנס את הבן שלי", מספרת יעל, שעלתה עם משפחתה לישראל רק לפני שנה וחצי. כמה ימים לפני פסח, בשיחה עם בנה, בן חמש, הוא גולל בפניה מה הרב עושה לו בחדר לימוד האותיות בגן. "אמרתי לו, 'אני אימא שלך. אני פה כל הזמן. אני מגנה עליך', והוא אומר לי הכול, הכול, מה שהוא עושה לו".

Matress Axe
מזרן אדום וגרזן בחדר הענישה | צילום: מזרן אדום וגרזן בחדר הענישה

יעל, שעולמה חרב עליה, לקחה את בנה והגישה תלונה במשטרה. הילד נחקר, המורה נ' נעצר. נ' משמש מורה בכמה גני ילדים בירושלים - אך בית המשפט אסר את פרסום שמו. ההחלטה הזו פוגעת קשות באפשרות לאתר ילדים נוספים שאותם הוא מלמד. אם לא די בכך, המשטרה גם לא בודקת אם בגן ישנם ילדים נוספים שנפגעו והנהלת המוסד החינוכי לא טורחת בכלל לעדכן את ההורים בחקירה המתנהלת.

אלמלא יעל, שמיהרה לספר על המקרה להורי הילדים בגן, ממדי הזוועה לא היו נחשפים. "הייתי בלחץ", היא מספרת, "כתבתי בקבוצת הווטסאפ".

"ישר קראתי לבן שלי", אומרת ע', אם אחרת. "התחלתי בצורה מאוד עדינה לשאול אותו איך בגן. אלה דברים לא נעימים. ואז הוא התחיל בעצם לספר שהוא (המורה - א.ש) נוגע בהם על המכנסיים והוא מרביץ וצועק יותר חזק מהגננת. ביקשתי ממנו שיספר לי עוד, אז הוא אמר לי 'לגעת בגוף, לעשות נשיקות, לגעת, להכניס יד'. אמרתי לו 'כל הכבוד שאתה מספר לי, אני רוצה להגיד את כל הפרטים האלה למשטרה'. לקראת סוף השבוע הוא אמר: 'אימא, אני לא יכול לספר כי הוא יהרוג אותי'".

"הוא אמר לי, 'אימא, את יודעת? באמת היה לי רע'", היא המשיכה. "פתאום התחילו לו טיקים בראש. אמרתי לו שהגוף שלו רוצה לדבר. 'הרב היה צועק עלינו, מרביץ לנו, היה כזה אכזר, הוא הכריח אותי לעשות דברים'. הוא אמר דברים ומושגים ששום ילד בעולם שלא חווה את זה לא אמור לדעת". את התיאורים המזעזעים של הילדים להוריהם בחרנו שלא לפרט. הלב מתקשה להכיל את החורבן והכאב שחווים האבות והאימהות של אותם רכים בשנים שהתמימות נגזלה מהם על-ידי הרב שחילל את גופם ונפשם.

כאמור, יותר מ-15 תלונות הוגשו למשטרה. הילדים נחקרו, אבל מאז הם בבית וההורים משוועים למידע וסיוע. "אף אחד לא יצר איתי קשר", הדגישה ש', אחת האימהות. "לא גורם משטרה, לא משרד החינוך, לא הגננות, שום גורם. פשוט שתיקה רועמת. אחרי כל זה - גם זרקו אותנו לכלבים".